2070 Super İçin Monitör Tavsiyesi

kyoraku

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
.
Bugün 2070 Super aldım,
Monitör olarak ne almalıyım?
2K monitör alsam çok masraflı olacak, 1080p alsam ekran kartına haksızlık mı olacak?
144 Hz / 1ms / mümkünse IPS monitör arıyorum.
Genelde FPS oynuyorum.
Sizin fikirleriniz neler?

Ben ad27qd kullanıyorum. Çok memnunum. Eğer bütçen varsa şiddetle tavsiye ederim. 10 bit (8+frc) de 120 hz. 8bit de 144 hz veriyor. Renkler çok harika.

Ben senin yerinde olsam sağlam bir 2K IPS 60 Hz ya da 75 Hz monitör alırdım. Şimdi şöyle düşünün 2K düşük ayarda 144 FPS mi daha iyi sana göre yoksa 2K ultra ayarda 60-100 FPS mi? Akıcılık veya görüntü kalitesi. İkisinden birini seçin. Dersen ki 2K 144 Hz'de 60 FPS alırsam ne olur diye bir şey olmaz takılma hissi yaşarsın tecrübeyle sabit.

Ben senin yerinde olsam sağlam bir 2K IPS 60 Hz ya da 75 Hz monitör alırdım. Şimdi şöyle düşünün 2K düşük ayarda 144 FPS mi daha iyi sana göre yoksa 2K ultra ayarda 60-100 FPS mi? Akıcılık veya görüntü kalitesi. İkisinden birini seçin. Dersen ki 2K 144 Hz'de 60 FPS alırsam ne olur diye bir şey olmaz takılma hissi yaşarsın tecrübeyle sabit.
2K'da 144Hz de 60-80 FPS'lere düşünce takılma hissi yaşayacaksam, 1080P 144Hz monitör alırım.
Hem çok daha ekonomik olur, hem daha uzun süre götürür. Çünkü birkaç sene sonra oyun grafikleri yükseleceği için illa ki 2 haneli FPS'lere düşeceğim.

Peki bu takılma hissi ayarlardan ekranın hz sini 60 ya da 75 e düşürünce de oluyor mu ?

2K'da 144Hz de 60-80 FPS'lere düşünce takılma hissi yaşayacaksam, 1080P 144Hz monitör alırım.
Hem çok daha ekonomik olur, hem daha uzun süre götürür. Çünkü birkaç sene sonra oyun grafikleri yükseleceği için illa ki 2 haneli FPS'lere düşeceğim.
Zaten ben de öyle düşünerek aldım monitörü lakin şimdiki aklım olsa 2K 60 Hz ya da 75 Hz alırdım. Görüntü kalitesi ve sabit akıcılığı yakalamak önemli bana göre.
Peki bu takılma hissi ayarlardan ekranın hz sini 60 ya da 75 e düşürünce de oluyor mu ?
Olmaz mı hem de nasıl oluyor. En basitinden fareyi hareket ettirin göreceksiniz :)

2070 super 2k da takılma falan yaşamazsın bırak 70-80 fps leri 40 fps ler de bile takılma hissi yaşamazsın. 2070 super ekran kartı tam performansını 2k da gösterir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı