2070S i5 9600KF düşük FPS

Metin Taskin

Hectopat
Merhabalar. Bilgisayarımın performansından hiç memnun değilim, GTA 5'te ortalama 45 - 55 FPS ve CS:GO'da 180 FPS alması beni gerçekten çok üzdü. 1080P bir monitörden oynuyorum diye darboğaz yapıyor olabilir mi diye düşündüm ancak sorunum OC ile çözülmedi. Ekran kartının kullanım değerlerine bakmak için MSI Afterburner indirdim ancak ekran kartımı görmüyor. Sorunu çözmek için araştırdım, beta sürümünü yükledim ekran kartını çıkarıp taktım ama fayda etmedi. NVIDIA ayarlarında PhysX 2070 Super olarak gözüküyor ve RAM'lerim Dual slot. Paraya kıyıp bir 1660'ın bile daha fazla vereceği FPS'i alamamak gerçekten çok trajik benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size daha sağlıklı yardımcı olabilmemiz için tam sistemdi belirtiniz lütfen.

Ekran kartı: MSI 2070 Super Gaming X Trio.
İşlemci: Intel Core i5 9600KF @3.8GHz.
Anakart: ASUS TUF Gaming Plus Z390
RAM: 2x8 3600MHz CL16 Trident Z Neo.
PSU: Thermalake tough Power 750+ Gold
Soğutma: Cooler Master ML240R.
Depolama: 500GB Samsung 960 Evo Plus + 2 TB Seagate.

Driverlar güncel mi? Prime95 FurMark ve Memtest86 testlerini yapar mısınız? Test e oyun sırasında gördüğünüz Max sıcaklığı da yazarsanız iyi olur. Ayrıca MSI Afterburner ile oyun içi ve test sırasındaki kullanım degerlerinizi atar mısınız?

Sürücüler güncel mi? BIOS güncel mi?
FurMark testi yapabilir misiniz?

Deneyeceğim. Dener demenez burada paylaşacağım.
Driverlar güncel mi? Prime95 FurMark ve Memtest86 testlerini yapar mısınız? Test e oyun sırasında gördüğünüz Max sıcaklığı da yazarsanız iyi olur. Ayrıca MSI Afterburner ile oyun içi ve test sırasındaki kullanım degerlerinizi atar mısınız?

Oyun içi kullanım değerlerini atamam, çünkü Afterburner doğru dürüst çalışmıyor. Sıcaklık değerleri normal maksimum 66 dereceye çıkıyor. Şimdi Memtest86 yapacağım.
memtest86 da tamamlandı. N/A veriyor yani sıkıntı yok. Ben delireceğim galiba

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı