2070S sistemde anlık ekran kararıyor

Desperado26

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 hafta önce bir sistem topladım sorunsuz kullanıyorum fakat 1-2 gündür bir şey canimi sıkıyor. Ekran anlık böyle kararıyor (tamamen siyah olmuyor ama) 0.5 saniye ya da daha az böyle göz kirpar gibi. Düzensiz aralıklarla yapıyor sizce sebebi neden olabilir?
Ryzen 5 3600 RTX 2070 Super.
ASUS TUF Gaming B450M-PRO s.
Team T-Force Delta TUF RAM 2x8 3200.
XPG pylon 650W 80+ Bronze.
Monitör ViewSonic XG2405 1ms 144 Hz.
HDMI ile bağlantı yaptım monitör DP kablom olmadığı için. HDMI ile de 144 herx alabiliyorum. Ayarlarda öyle görünüyor.
Sizce bu sorun neden dolayı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla ekranınızın hz değeri sapıtıyor. Bunun çözümü driver ve parlaklık ile alakalıdır. Parlaklık maks olduğunda hiçbir şey anlamazsınız ama düşürdüğünüz zaman bu kararmaları görürsüzünüz. Ekran yeni olduğu içindir ya da ekranın içindeki tn-ıps hangi panel varsa ondan kaynaklanıyor. Çözüm renk profiliniz sistem önerisimi onu kontrol edin ve bir süre düşük- orta parlaklıta kullanın. Yeni sürücüler varsa güncellemenizi tavsiye ederim.

Yani sorunun neden kaynaklı olduğunu anlamadım. Displayport kablosu ile de deneyeceğim. Düşük orta ayarlara da kullandım o ayarlarda da aynı şekilde yapıyor. Böyle anlık göz kirpar gibi kararıyor ama hemen geliyor 0.5 saniye bile sürmüyor

Geri
Yukarı