2070S'i zararına satıp 3060 Ti almak mantıklı mı?

WaIter White

Decapat
Makaleler
1
Bu konuyla alakalı çok konu açtığımı biliyorum. Şu an elimde MSI RTX 2070S Gaming X Trio var. Soğutması muazzam denilecek kadar iyi. Yükte OC'siz 65 dereceyi geçmiyor. 3060 Ti ile testlerine baktığımda AAA oyunlarda 5-10 FPS fark var. Şu an ise OC yaptım ve oyuna göre 5-7 FPS kazandım. Sıcaklıklar ise 68-69 derece. Sorum ise 2. elden satıp 3060 Ti almam mantıklı mı? 4800'e bir alıcı vardı fakat pek güvenemedim. Onun dışında pek ciddi alıcı yok. Ayrıca şu an en ucuz 3060 Ti 5500 TL. GameGaraj stokları gelse bile pahalıya gelme ihtimali var. Bir de Amerika seçimleri nedeniyle dolar da artabilir. Benim içimden satmayıp OC'li bir şekilde kullanmak geçiyor. Zaten 3060 Ti alsam 1080P çözünürlükte R5 3600 ile darboğaz yapacak. 2K monitörü de en az 1 sene sonra alabilirim. Sizlerin görüşleri nelerdir. En fazla 5 FPS için soğutma ve tasarımdan vazgeçip riske atmaya değer mi? Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

2070S'e OC yaptım ve FPS farkı AAA oyunlarda 3-5 arası değişiyor.

Hocam siz satmayı kafaya takmış gibisiniz, 5 10 FPS için değmez bu uğraşlara masraflara. Ama aklınızda kalacaksa satın gitsin, hem kafanız rahat eder hem de performanslar bir tık daha iyi olur. Ama zararına da satmayın kartınızı.

Hocam siz satmayı kafaya takmış gibisiniz, 5 10 FPS için değmez bu uğraşlara masraflara. Ama aklınızda kalacaksa satın gitsin, hem kafanız rahat eder hem de performanslar bir tık daha iyi olur. Ama zararına da satmayın kartınızı.
Evet hocam. Bu konularda biraz takıntılı biriyim. Şimdi satarsam sattığım kişiye TC Kimlik numaramı vereceğim. Bir de 3 fanlı tasarımını beğendiğim bir karttan 2 fanlı daha kötü bir soğutmaya sahip karta 5 FPS için geçmeye değer mi? Zarar olarak 200 TL'yi pek kafama takmıyorum fakat şu an en ucuz 3060 Ti 5500 TL. Bir de dolar fırlarsa 3060 falan almak zorunda kalacağım. O yüzden kafamda hep soru işareti oluyor. Doğru karar vermek istiyorum.

Evet hocam. Bu konularda biraz takıntılı biriyim. Şimdi satarsam sattığım kişiye TC Kimlik numaramı vereceğim. Bir de 3 fanlı tasarımını beğendiğim bir karttan 2 fanlı daha kötü bir soğutmaya sahip karta 5 FPS için geçmeye değer mi? Zarar olarak 200 TL'yi pek kafama takmıyorum fakat şu an en ucuz 3060 Ti 5500 TL. Bir de dolar fırlarsa 3060 falan almak zorunda kalacağım. O yüzden kafamda hep soru işareti oluyor. Doğru karar vermek istiyorum.

Ben de takıntılı biriyim, sizi anlayabiliyorum ancak memnun olduğunuz kartı değiştirmeye gerek yok gibi. Ancak ille de satacaksınız elinizi çabuk tutun diyeceğim ancak yaptırımlar da uygulandı yani, dolar çıkmaya başlar, siz kartını satıp parasını alana kadar 3060 Ti 6000+ fiyatlara çıkabilir. Bence şu an bu kartla devam edin. Ama bunu derken bile içimden 3060 Ti alabilirsiniz demek geçiyor, ben de kararsızım hocam vallahi ne deyim :D

Ben de takıntılı biriyim, sizi anlayabiliyorum ancak memnun olduğunuz kartı değiştirmeye gerek yok gibi. Ancak ille de satacaksınız elinizi çabuk tutun diyeceğim ancak yaptırımlar da uygulandı yani, dolar çıkmaya başlar, siz kartını satıp parasını alana kadar 3060 Ti 6000+ fiyatlara çıkabilir. Bence şu an bu kartla devam edin.
Ben de sizin gibi düşünüyorum. GameGaraj 1-2 aya stok getirse doların ne olacağı belli değil. Zaten alıcı Manisa'da ve söyledikleri şeyler bana pek güven vermedi. Zaten 1080P oyuncuyusum. İşlemcim de darboğaz yapacak. Satmamak daha mantıklı gözüküyor.

Mesaj yazan herkese teşekkür ederim. Kararım satmamak yönünde. Daha fazla konu açmamam dileğiyle iyi forumlar dilerim.

Ben de sizin gibi düşünüyorum. GameGaraj 1-2 aya stok getirse doların ne olacağı belli değil. Zaten alıcı Manisa'da ve söyledikleri şeyler bana pek güven vermedi. Zaten 1080P oyuncuyusum. İşlemcim de darboğaz yapacak. Satmamak daha mantıklı gözüküyor.

Mesaj yazan herkese teşekkür ederim. Kararım satmamak yönünde. Daha fazla konu açmamam dileğiyle iyi forumlar dilerim.

1080P ise gereksiz yetersiz kalır.
İyi günler dilerim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı