2080 Super sistem toplama

20.000 son sınır sanırım.

Fazla abartmadan yeterli olacağını düşündüğüm sistem:
(HDD veya SATA SSD eklenebilir)

Intel isterseniz farklı bir alternatif yapılabilir.

20.000 son sınır sanırım.

Fazla abartmadan yeterli olacağını düşündüğüm sistem:
(HDD veya SATA SSD eklenebilir)

Intel isterseniz farklı bir alternatif yapılabilir.
Çoğu danıştığım kişi x570 önerdi anakart için. Fakat diğer arkadaşlar ve siz B550 önerdiniz. Sebebı nedir acaba. Hangisi daha iyidir. Almışken 1 kere alayım

Aynı fiyat etiketine sahip B550 anakartlar X570 anakartlardan çok daha mantıklı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne sıcaklık düşük o kadar iyi denebilir VRM bakımından diğer özellikler zaten çok farklı değil abartmak istemiyorsanız B550 fazlasıyla yeterli.

Intel düşünmüyorsunuz sanırım?

Aynı fiyat etiketine sahip B550 anakartlar X570 anakartlardan çok daha mantıklı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ne sıcaklık düşük o kadar iyi denebilir VRM bakımından diğer özellikler zaten çok farklı değil abartmak istemiyorsanız B550 fazlasıyla yeterli.

Intel düşünmüyorsunuz sanırım?
Hayır hocam düşünmüyorum. Yakın arkadaşlarım bu anakartı önerdi. Sizce alınır mı. Fiyatı çok önemli değil benım için. Ekran kartına uygun ve sıkıntı çıkarmayan bir parça olsun yeter.

Ekran kartı ile MSI bir anakart daha uygun olmaz mı? Dediğim gibi B550 anakartlar çok daha mantıklı ve MSI olduğu için ekosistem kurulabilir fazla abartmaya gerek yok.

PCI-4.0 ile ilgili farklı durumlar onun harici pek fark yok günlük kullanıcak birisi için gayet yeterli ve güçlü bir işlemci veya OC yapacağınız zaman B550 anakartlar üzmez ve sonuçları belli.

Farklı bir video ve B550-E:

X570-E modelinin stoğu yok zaten.

Ekran kartı ile MSI bir anakart daha uygun olmaz mı? Dediğim gibi B550 anakartlar çok daha mantıklı ve MSI olduğu için ekosistem kurulabilir fazla abartmaya gerek yok.

PCI-4.0 ile ilgili farklı durumlar onun harici pek fark yok günlük kullanıcak birisi için gayet yeterli ve güçlü bir işlemci veya OC yapacağınız zaman B550 anakartlar üzmez ve sonuçları belli.

Farklı bir video ve B550-E:

X570-E modelinin stoğu yok zaten.
Msi anakartları fazla ısınıyor gibi şeyler duydum. O yüzden pek yanaşmak istemiyorum hocam

@Yigit tüker sonuçları açık ısınma sorunu yok ama tercih size kalmış hiçbiri üzmez ama ekosistem için ben MSI alırım.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim hocam. Son bir sorum var. Bir arkadaş bana kendı sistemini attı. Anakartı Gaming'e (Wi-Fi olduğu için seçiyorum) yapıp PSU'yu da Corsair'den 80+Gold seçsem sorunsuz ve yüksek performanslı bir kasa olmuş olur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı