2080 Ti çoğu oyunda düşük performans veriyor

Kayagrey

Hectopat
Hepinize merhaba arkadaşlar, sistemimin iyi olduğunu düşünüyorum fakat çoğu oyunda düşük FPS sorunu ile karşılaşıyorum ve kasma sorunu ile. Sistemimde ısınma olmuyor ona rağmen bazı oyunları açıp oynayamıyorum bile oyunlarda aldığım değerler şu şekilde (Valorant düşük görüntü ayarları: 200-260, LoL 150-280, CoD Warzone en düşük ayarlarda bile oynayamadım kastığından dolayı, Apex Legends en düşük ayarlarda 50 FPS sabit alıyorum bazen düşünüyor) bu değerler bana gerçekten az geliyor bir sorun mutlaka olduğunu düşünüyorum. Eğer sistemde bir yetersizlik var ise değiştirmek istiyorum, o yüzden size danışıyorum. Sistem özellliklerim;

Corsair Crystal 570X RGB ATX mid Tower case.

ASUS STRIX Z270'e Gaming Intel Z270 soket 1151 DDR4 3866(O.C.)MHz ATX anakart.

Intel Core i7 6700K soket 1151 4.0GHz 8MB önbellek 14nm.

MSI GeForce RTX 2080 Ti Ventus 11g.

Hydro series™ H100i Pro RGB 240mm Liquid CPU cooler.

G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z DDR4 3000MHz CL16 1.35v Dual kit RGB LED RAM.

Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0

Seagate Barracuda 500 GB SATA 6gb/s hard disk.

Corsair RM850X 850W 80 Plus Gold Full modüler PSU.

Corsair SP120 RGB LED yüksek performans kontrol üniteli 120mm fan.

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Darboğaz demek ekran kartını tam güçte kullanamamak demek.

Biliyorum. Pentium E7200'e GTX 1060 takan akrabam olduğu için durumu bizzat yaşadım. 1060 bir halta yaramıyordu. Tabii burada i7 6700K yı Pentium yerine koymuyorum. Ancak belli bir oranın üzerinde darboğaz yaşandığı zaman FPS yerlere düşüyor.

Darboğaz demek ekran kartını tam güçte kullanamamak demek. 250 FPS üretecek kart 200 FPS üretir. Kasma donma, takılma, Low ayarda bile oynayamama gibi bir sıkıntı yapmaz. Hele hele 2080 Ti gibi bir kart. Aklıma gelen tek ihtimal GPU'nun fake olabileceği. 🤣

Hocam bu sorun nereden o zaman :D aynı şekilde Cyberpunk'u da 1 saat oynadım iade ettim düşük ayarlarda oynayamıyorum diye, ama Forza'yı, GTA'yı Full ayarlarda oynayabiliyorum

Hocam bu sorun nereden o zaman :D aynı şekilde Cyberpunk'u da 1 saat oynadım iade ettim düşük ayarlarda oynayamıyorum diye, ama Forza'yı, GTA'yı Full ayarlarda oynayabiliyorum
Gerçekten enteresan bir durum. Yakından görüp incelemeden bir şey söylemek zor. Dediğim gibi aklıma gelen tek ihtimal ekran kartının fake olması. 😄 İmkan varsa temiz bir format atıp deneseniz?

Gerçekten enteresan bir durum. Yakından görüp incelemeden bir şey söylemek zor. Dediğim gibi aklıma gelen tek ihtimal ekran kartının fake olması. 😄 İmkan varsa temiz bir format atıp deneseniz?

Bilgisayarı 2 yıldır kullanıyorum hiç format atmadım en son onu deneyeceğim
Hocam düşük ayarlarda oynayarak daha fazla hata yapıyorsunuz. Aynı oyunları Full grafiklerde ve daha yüksek çözünürlükte dener misiniz?

Bu dediğinizi Apex Legends'de deneyip FPS'i ilginç şekilde 100'e çıkardım ama Warzone, Cyberpunk aynı

Bu dediğinizi Apex Legends'de deneyip FPS'i ilginç şekilde 100'e çıkardım ama Warzone, Cyberpunk aynı
İlginç değil hocam. Grafikleri arttırdığınızda işlemcinize binen yük azalıyor GPU iş yapıyor. Sizin de işlemci ekran kartına göre çok güçsüz kalınca ve siz de grafikleri düşürünce bütün yük işlemciye biniyor. Bunun sonucunda bunlar ortaya çıkıyor.

Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz oyunları?

İlginç değil hocam. Grafikleri arttırdığınızda işlemcinize binen yük azalıyor GPU iş yapıyor. Sizin de işlemci ekran kartına göre çok güçsüz kalınca ve siz de grafikleri düşürünce bütün yük işlemciye biniyor. Bunun sonucunda bunlar ortaya çıkıyor.

Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz oyunları?

2560x1440 2K ASUS XG27wq monitörde oynuyorum

Geri
Yukarı