2080 Ti için işlemci önerisi

Bütçe
4000 4500 gibi

KolonyalıMendil

Centipat
Merhaba, şimdi bende RTX 2080 Ti var ve işlemcim darboğaz yapıyor. Herkes bunu söylüyor, işlemcim AMD Ryzen 5 1400 ve bende Intel'e geçmek istiyorum. RTX ile tam hızda çalışabilecek ve en uygun fiyatlıyı bana söylersiniz mutlu olurum fakat benim ana kartım AMD için sizce Intel'e geçip kalan paraylamı almak ya da tüm parayla bir AMD almak mı?
Şimdiden teşekkürler daha fazla bilgi için yazın.

NOT: Yüksek istekle Intel'e geçmek istiyorum hem Intel için anakart ve işlemci önerir misiniz

Son düzenleme:
Merhaba, şimdi bende RTX 2080 Ti var ve işlemcim darboğaz yapıyor. Herkes bunu söylüyor, işlemcim AMD Ryzen 5 1400 ve bende Intel'e geçmek istiyorum. RTX ile tam hızda çalışabilecek ve en uygun fiyatlıyı bana söylersiniz mutlu olurum fakat benim ana kartım AMD için sizce Intel'e geçip kalan paraylamı almak ya da tüm parayla bir AMD almak mı?
Bütçe ne kadar, ona göre önerelim?
Not: yazmışsın bütçeyi yeni gördüm.

4633 TL

İşlemci şu an stoklarda yok. Olan yerlerde ise gereksiz pahalı. Eğer anakart değiştirebilirseniz İntel işlemci de önerebilirim.
Bütçe ne kadar, ona göre önerelim?
Not: yazmışsın bütçeyi yeni gördüm.
Konu sahibi arkadaş yukarıya 4000-4500 TL yazmış.

Son düzenleme:
Merhabalar. Öncelikle ana kartınız AM4 girişli ise Intel işlemci takamazsınız. Intel işlemci takmak için farklı bir ana kart almanız gerekir. Benim önerim Ryzen 5 3800X alabilirsiniz. Ekran kartınızı rahatça besler.

NOT: Yüksek istekle Intel'e geçmek istiyorum hem Intel için anakart ve işlemci önerir misiniz
Orta seviye bir B460 anakart al, İ7 10700F al bir de 300-400TL bandına orta seviye bir kule tipi soğutucu al.

Bütçenizi 500 lira aşabilirseniz şu ikiliyi öneririm. İşlemciyi R5 5600X, anakartı da X570 TUF seçin. Prime olan anakartı önermem, eğer bütçeniz yeterse de X570-F seçebilirsiniz. R5 5600X darboğaz ucu ucuna besliyor gibi bir şey.

Stoklarda var mı bir bilgi göremedim?
Bütçenizi 500 lira aşabilirseniz şu ikiliyi öneririm. İşlemciyi R5 5600X, anakartı da X570 TUF seçin. Prime olan anakartı önermem, eğer bütçeniz yeterse de X570-F seçebilirsiniz. R5 5600X darboğaz ucu ucuna besliyor gibi bir şey.

Geri
Yukarı