2080S satılıp 3080 alınır mı?

donanimsal

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Geçtiğimiz hafta bugün RTX 2080 Super bir ekran kartını 6700 TL'ye aldım.
Yalnız 3bin serisi açıklandıktan sonra fiyat olarak neredeyse 3080'e denk geliyor.

Bu ürünü N11'e iade edip beklemeli miyim?
Bir de hiç sebepsiz yere iade etme şansım var mıdır? Bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim.

Ryzen 7 3700 X işlemcim var yeterli gibi
RTX 2070 ve RTX 2080'in Super modelleri normal olanları ile aynı fiyattaydı. Oysaki, Super'ler ülkeye giriş yaptıktan sonra, normal modeller ile fiyat farkı 1000-1800 TL idi. Buradaki arkadaşlar ise, sitedeki fiyatları baz alarak, konuşuyorlar. Bu son derece yanlış.

Çünkü, sitedekiler Founders ve de ROG, MSI Gaming serileri kartın normal fiyatının 50-100 dolar daha yukarısında çıkıyor. Kısaca, Türkiye'ye giriş yaptığında bu kartlar "sanıldığı" gibi ucuz olmayacak.

2 Yıl sonra çıkacak olan 4000 serisini bekleyebilirsiniz. Bazıları sanırım 2080S en son piyasaya çıkan seri olduğunu bilmiyor. Bu biraz da zevk ve para meselesi. İsterseniz alabilirsiniz fakat 3000 Super ardından 4000 serisi de bu şekil çıkarsa tekrar güncelleme diyerek 2 yılda bir değişmeniz gerekecek. Tekrar söylüyorum iPhone çıkınca son model alan da var bir alt sürümünü kullanan da. Fakat iade edebilirseniz kesinlikle bekleyin ben iade edememe durumu için yazdım.

Son düzenleme:
3XXX serisi sanıldığı kadar ucuz olmayacak hele ki bizim ülkemizde, bunu satıp üstüne para koyabilirseniz almanız daha iyi olabilir, benim kişisel fikrimi sorarsanız ben Türkiye'de yaşasaydım eğer almazdım, hali hazırda 2080S çok güçlü bir kart çünkü, hele ki Türkiye'de teknolojik ürünlerin çok fahiş fiyatları oluyor, işlemci konusunda içiniz rahat olsun çok rahat besler.

Geri
Yukarı