21.000₺ bütçe ile hazır sistem vs toplama sistem

DragonTSK

Centipat
Daha fazla  
21.000₺ - 25.000₺ fiyat aralığında masaüstü sistem almayı düşünüyorum. Hazır satılan sistem mi önerisiniz yoksa toplama sistem mi? (Oyun, yayında kullanılacak kadar güçlüde olmalı mümkünse.) Eskiden Technopat tavsiyeler paylaşıyordu ama uzun zamandır paylaşmıyor, oradan az çok fikir sahibi olabiliyorduk. Önerilerini paylaşırsanız sevinirim.

21.000₺ - 25.000₺ fiyat aralığında masaüstü sistem almayı düşünüyorum. Hazır satılan sistem mi önerisiniz yoksa toplama sistem mi? (Oyun, yayında kullanılacak kadar güçlüde olmalı mümkünse.) Eskiden Technopat tavsiyeler paylaşıyordu ama uzun zamandır paylaşmıyor, oradan az çok fikir sahibi olabiliyorduk. Önerilerini paylaşırsanız sevinirim.

Bütçeye göre R5 5600+4060 veya R5 5600+4060 Ti.

Eğer indirimlerden parça toplayabiliyorsanız ve sabırlıysanız toplama sistem ama tek tek uğraşmak istemiyorsanız hazır sistem satın alabilirsiniz.

Ancak benim tavsiyem, bu bütçeyle, sizin ihtiyaçlarınıza göre 2. el parçalardan istediğiniz kullanıma uygun parçalar bulmanız.

Ryzen 5 5600 yapılınca 19300TL oluyor. Parçaların kaliteleri genel hazır sistemlere göre daha kaliteli. RX 6650XT ise 4060 ayarında bir kart.

Hocam ben olsam bunu tercih edip kalan parayla 165 Hz IPS güzel monitör çekerdim mis gibi.

Yukarıda atılan space 5A adlı sistem iyidir RAM XPG Gammix D35 yapılmalı kuşkusuz alınır. Bütçe çıkmıyorsa o kadar Pulse 5A alınır.

Pulse 5A adlı olan sistemi alacaksan görseldeki gibi özelleştir öyle al. Yanına da şu soğutucuyu al.

İki sisteme de soğutucu şart bilginiz olsun.

Dosya Ekleri

• 1712356552061.png
    1712356552061.png
    82,2 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı