21.000 TL sistem önerisi

Skywalker 12

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, maksimum bütçem 21.000 TL. Hazır bir sistem almak istiyorum, önerileriniz nedir?

Tercih olarak 4060 daha iyi olur.

Hocam bu bütçeye AMD daha iyi olur gibi.
Yeni çıkan kartlar hakkında pek bir bilgim yok 1-2 senedir piyasayı pek takip etmedim fakat uzun süre amd kullandım kendi tercihim şuan Nvidia'dan yöne.
Ayrıca amd için genelde 6000 serisini öneriyorlar 4060'a kıyasla fakat 2 sene öncesinin kartını almak istemiyorum.

Hocam lütfen bilmeden konuşmayın.

RX 6700 XT 4060'dan daha iyi bir ekran kartı.

Hocam lütfen bilmeden konuşmayın.
Aklımda bu sistem var fakat şu sistemi alıp ram'i 32GB yaparsam aynı fiyata geliyor neredeyse daha mantıklı olmaz mı?

Hocam RX 6700 XT 4060'dan daha iyi bir ekran kartı.
Kas gücü olarak çok daha iyi haklısınız fakat dediğim gibi amd tercih etmiyorum.
Vram ve kas gücü olarak daha iyi ancak aralarında 2 yıl var 4060 çok daha güncel.

RX 6700 XT 4060'dan daha iyi bir ekran kartı.
5600 5500'den çok daha iyi bir işlemci.

O zaman haklısınız hocam ben kas gücünden bahsediyordum.
Günümüzde kas gücü falan kalmadı. Teknolojiye bakıyor çoğu şey. Kas gücü de önemli fakat teknoloji yoksa o kas gücü hiçbir şeye yaramaz. 4060 yerine 6700 almak için 5600 yerine 5500 almanız da cidden çok ilginç.

Aklımda bu sistem var fakat şu sistemi alıp ram'i 32GB yaparsam aynı fiyata geliyor neredeyse daha mantıklı olmaz mı?
16 GB RAM için aceleye gerek yok hocam. En azından daha düzgün bir PSU ile daha uzun ömürlü bir sistem kurabilirsiniz. İleride 16 GB RAM alıp takarsınız olur biter. Şuan buna gerek yok.

Geri
Yukarı