21.203TL monitör dahil sistem toplama önerisi

Bütçe
21203
Eyvallah önerin için teşekkür ederim dostum. Senin için aynı konuya FPS çekimi yapacağım. Ve karşılaştıracağım. Ben zaten oyuncu değilim. İş yapıyorum program vs. o nedenle eskiyen PC'yi sattım bunu topladım. Elbet de daha iyileri var lakin her şey bütçe ile alakalı. Benimki sadece öneri en iyisi bu demek değil.

PSU'yu en azından tanınır marka alsaydın, ekran kartını 2. elden 6600 cozseydin sistem cok daha iyi olurmus. Saglık olsun, hayırlı olsun sistemin güzel günlerde kullan.

Aynı monitörü koysan aşağı yukarı aynı fiyata denk geliyor zaten. Şimdi sen DDR5 ve 5600MHz RAM yapacan diye şu kadar FPS kaybettin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten yani koyduğun güç kaynağının her an patlamaya hazır bir model olduğunu söylemiyorum bile.

Bu saaten sonra hayırlı olsundan başka birşey demek düşmez ama gerçekten çok kötü yapmışsın iade etme şansın varsa kesinlikle etmelisin.
Ayrıca senin gönderdiğin rx580 1 sene önceki versiyonu. Yani bunu da unutma :) Şuan yeni çıkan bir çok model f/p için kendini göstermek için revize ediyor kendini piyasa da tutunmak için. Şunu hiç unutmam amiral gemileri ilk çıktıklıklarında her daim ilk versiyonları en kalitelisi olur f/p tam anlamıyla hissedersin. :) Bu mana da aldım zaten bu modeli.
PSU'yu en azından tanınır marka alsaydın, ekran kartını 2. elden 6600 cozseydin sistem cok daha iyi olurmus. Saglık olsun, hayırlı olsun sistemin güzel günlerde kullan.
Eyvallah üstad. Zaten aklımda ilerde değişeceğim üç parça var psu ssd ve ekran kartı. Şuan biraz aceleye geldi açıkçası ama ben her zaman yeni şeyleri seviyorum. Bakalım görelim.

@AppsTRDesign Dostum RX 580 artık üretilmiyor. Üretilse bile kartı değiştiremezsin.
Revize diliyor. DDR4 GDDR5 teknolojisine geçiriyorlar. Yeni çıkan modeller bunu yapıyor. Yani piyasada olan büyük firmalar değil.

@AppsTRDesign Senin aklını güzel bulandırmışlar dostum. Kasandan bu kadar memnunsan konu açmana gerek yok iyi günler.
Daha elime gelmedi. Sadece senin için test yapacağım. Bulandırma değil. İ3 misal her sene yeni nesil çıkarıyor. İlk çıkan ile şuanki bir mi? Ama adı hala i3. Böyle düşün.

Bu bütçeye 580 az değil mi?
Ekran kartı biraz aceleye geldi ilerde değişim yaparım. Zaten benim ki öneri. Bir de ikinci ele bulaşmak istemedim.

Daha elime gelmedi. Sadece senin için test yapacağım. Bulandırma değil. İ3 misal her sene yeni nesil çıkarıyor. İlk çıkan ile şuanki bir mi? Ama adı hala i3. Böyle düşün.
Dostum i3 her sene farklı çiplerle çıkıyor. RX 580'in çipini yapan firma AMD yeni bir çip üretimi yapsalar o RX 580 olmaz farklı bir firma RX 580 adı üstünde yeni çip üretirse o da sahte olur. Yani çipi değiştiremezsin özünde aynı ekran kartı istediğin kadar dış yapısına müdahele et.

Dostum i3 her sene farklı çiplerle çıkıyor. RX 580'in çipini yapan firma AMD yeni bir çip üretimi yapsalar o RX 580 olmaz farklı bir firma RX 580 adı üstünde yeni çip üretirse o da sahte olur. Yani çipi değiştiremezsin özünde aynı ekran kartı istediğin kadar dış yapısına müdahele et.
Eyvallah dostum. Önerileri dikkate alacağım. Burda tartışma çıkartmaya gerek yok. Ben programcıyım oyuncu değil. Ama ara sıra oyun da oynuyorum. Yüksek FPS oyun bağımlıları için 🫠 Ben zaten oynarsam Total War gibi strateji oyunları oynuyorum. Onlar için de yeter zaten

Bu arkadaşın inceleme olarak açtığı konuya bi göz atar mısın?

Geri
Yukarı