21.5 Acer 75Hz 5ms vs 21.5 LG 75Hz 1ms

Nateorite

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Çözünürlüğü en az 1920X1080 olan, yenileme hızı 75 Hz olan yeni bir monitör satın almak istiyorum ve bütçem 700 TL civarları.
İki monitör buldum ancak kararsız kaldım. LG olan 1ms olduğu için 60-70.
TL daha pahalı. Bu farkı ödemeye değer mi veya sizce hangisini tercih etmeliyim veya sizin bir öneriniz var mı?

21.5 LG 75Hz 1ms:

21.5 Acer 75Hz 5ms:

Merhabalar. Çözünürlüğü en az 1920X1080 olan, yenileme hızı 75 Hz olan yeni bir monitör satın almak istiyorum ve bütçem 700 TL civarları.
TL daha pahalı. Bu farkı ödemeye değer mi veya sizce hangisini tercih etmeliyim veya sizin bir öneriniz var mı?

21.5 LG 75Hz 1ms:

21.5 Acer 75Hz 5ms:
Daha yeni LG monitörü aldım. Oynadığın oyuna göre tavsiyede bulunayım ne oynuyorsun sıklıkla?

Acer TN panelse kesinlikle LG alın, hem TN hem 5Ms almak saçmalık olur.
Hayır IPS panel.

21.5 LG 75Hz 1ms:

21.5 Acer 75Hz 5ms:
Aralarında seçim yapmak için birini seçmelisin Geniş izleme açısı mı (Acer Monitör) yoksa tepki süresi mi(LG Monitör) Csgo vs gibi oyunlar oynuyorsan LG Tavsiyem

Daha çok online oyunlar oynuyorum PUBG CSGO LOL gibi ancak birkaç yerde okuduğum kadarıyla 5ms ve 1ms in gözle görülecek bir farkı yoktur diyorlar sizce de öyle mi peki

Daha çok online oyunlar oynuyorum PUBG CSGO LOL gibi ancak birkaç yerde okuduğum kadarıyla 5ms ve 1ms in gözle görülecek bir farkı yoktur diyorlar sizce de öyle mi peki
Aradaki fark senin reflekslerini etkiler. Bunu sen pek fark edemesen de Omuriliklerin eder. Ekstradan LG monitörün çok güzel bi Arayüzü var. Tek stickle kontrol ediliyor

Bir karşılaştırma sitesinde linkteki LG monitörün panelini TN gösteriyor üstelik kontrast oranı Acer'da 3000:1 iken LG 600:1 , parlaklık Acer'da 250 cd iken LG200 cd gözüküyor. Acer daha üstün bir monitörmüş gibi duruyor sanki. Pek bilgim yok bu değerler çok fark yaratır mı?

Ek : Acer monitörü IPS değil VA gösteriyor

Şunu da ekleyim IPS monitör geç tepki süresine sahip ama yandan bakınca aşağıdan bakınca görüntü bozulmaz. Güneşte parlama yapmaz. Yani daha ucuz olduğu için ben Acer diyorum. LG monitörü yeni almış biri olarak
Bir karşılaştırma sitesinde linkteki LG monitörün panelini TN gösteriyor üstelik kontrast oranı Acer'da 3000:1 iken LG 600:1 , parlaklık Acer'da 250 cd iken LG200 cd gözüküyor. Acer daha üstün bir monitörmüş gibi duruyor sanki. Pek bilgim yok bu değerler çok fark yaratır mı?
Aynen. Acer Monitör renkleri falan daha iyi verir. LG biraz soluk. Tabi ben 768p monitörden geçtiğim için Çölde su gibi geldi. Acer al derim

Yeni konular

Geri
Yukarı