21 gün özürlü 7 gün özürsüz ile sınıfta kalınır mı?

Lvorexn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 20 gün özürlü 10 gün özürsüz hakları var diye biliyorum. Devamsızlık olarak kardeşim lise okuyor. Hiçbir rapor sunmamasına rağmen müdür yardımcısı kardeşimi 14 Haziran yani yarına i yazmış. Bu nasıl mümkün olabiliyor?

1655138025592.png

Yanlış bilgi
Hocam 14 Haziran için yazılan devamsızlık ile ilgili görüşülmesi şart çünkü belli ki bir yanlışlık olmuş ve düzeltilmezse kardeşiniz sınıfta kalacak. Özürlü devamsızlık sınırı 20'dir, özürsüzde ise belge almak için 5, kalmamak için 10'dur. Şu anda 21 gün özürlü devamsızlık bulunduğu için sistem kalıyor olarak gösterecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özürlü devamsızlıkların 19 tanesi zaten izinli olarak girilmiş, sanırım bir şey yapmanıza gerek yok. Yine de araştırmanızda fayda var. Bende de öyle, okula gitmiyorum ve bir sorun yaratmıyor.

Toplam devamsızlık hakkı 30 gün ancak en fazla 10 özürsüz devamsızlık yapabiliyorsunuz. 7 gün özürsüz devamsızlık yaptığınıza göre 23 gün özürlü devamsızlık yapma hakkınız var. Yani özürsüz 10, toplam 30'u geçmediği sürece sıkıntı yok.

Toplam devamsızlık hakkı 30 gün ancak en fazla 10 özürsüz devamsızlık yapabiliyorsunuz. 7 gün özürsüz devamsızlık yaptığınıza göre 23 gün özürlü devamsızlık yapma hakkınız var. Yani özürsüz 10, toplam 30'u geçmediği sürece sıkıntı yok.

Kalmasssınız ama devamsızlık yapmamaya gayret edin sınırdasınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı