21 gün özürlü devamsızlıkta kalınır mı?

DamlaUgurlu

Centipat
21 gün özürlü, 9 gün özürsüz yani toplam 30 gün devamsızlığım var. MEB de 30 günü aşan yazıyor ama emin olamadım. Bazı kaynaklarda ise özürlü önemli değil, özürsüz 10 günü geçmesin kalmazsın yazıyor. Nedir işin doğrusu?

MEB yönetmeliğinde 30 günü aşmadığı sürece, özürlü ile ilgili bir şey belirtilmiyor. Yanlış bilgi vermeyelim.
MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin 36 ncı maddesinin beşinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(5) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir (kaynak resmi gazete)

madde 2- aynı yönetmeliğin 36 ncı maddesinin beşinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(5) devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir (kaynak resmi gazete)

Tamam hocam da yine de özürlü işe ilgili bir şey belirtilmiyor, ayrıyeten okul müdürümün de dediği gibi "toplam 30 günü ve özürsüz 10 günü aşmıyorsa izinli devamsızlığın sınırı yoktur." ben sizin attığınızı referans alarak söyledim zaten özürlü ile ilgili madde yok diye. Bazı garipler çıkıyor, e özürsüz 10 günse özürlüye 20 gün kalıyor diyor, onlara ithafen söyledim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı