21 yaşında 4 yıllık bölüm okumak

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Arkadaşlar merhaba, önceden okul okuyup bıraktım, bu sene tekrardan sınava girdim ve ek tercihlere kaldım. Tercihlerde en başa 2 yıllık yazdım lakin olmazsa diye altları da doldurdum lakin hepsi 4 yıllık... Üstüne bir de hepsi şehir dışı. Kendi şehrimde olsa dert etmem hem okur hem çalışırım hem de kendi evim olurdu. Küçük şehirler yazdım. Manisa vb.

Arkadaşlar zamanında çok fazla ''idealist'' tercihler yaptım ve elimde patladı. Coğrafyamızın durumlarından dolayı ve artık bazı şeyleri yüklenmem gerekiyor.
21' de başlasam 25 yaşında okul bitse 26' da askere gitsem 26-27 gibi de iş bulsam (en erken) bir de aile de kurmam gerekecek...

Açıktan okuduğum maliye üzerine yoğunlaşıp hem iş hem açıktan devam ile mali müşavirlik kariyeri mi yapsam (ki zaten yapabileceğim tek meslek bu) yoksa şehir dışında okuyup 4 yıl boyunca sadece örgün diploması mı alsam bilemedim. Sonuçta nereyi bitirirsem bitireyim mali müşavirlik düşünüyorum. Örgün okul diploması için 25 - 26 yaşları bir diplomaya kiralamak gerekir mi?

Bu arada ailemin tek varlığı bir ev. Yani biraz kendi birikmişim var. Hani şöyle diyeyim ortam yapma imkanım da yok. Ne yapayım karar veremedim. 2 yıllık çıkarsa daha iyi hem staj hem okul gider gelirim evime de yakın. Olası 4 yıllık bölüm çıkması durumunda ne yapmalıyım? Kısaca iş güç aile devam etmek istiyorum ama bilemedim...

Halihazırda maliye işiniz varsa devam edin. Size çıkan üniversiteler çok prestijli değil ise gitmeye gerek yok. Kariyer yapsanız daha iyi olur sizin için.
Manisa, Edirne, Sivas. Prestijli mi sizce? Üniversite ismi vermeye gerek yok. Kamu Yönetim ya da ekonometri... Bölümler bunlar.

Manisa, Edirne, Sivas. Prestijli mi sizce? Üniversite ismi vermeye gerek yok. Kamu Yönetim ya da ekonometri... Bölümler bunlar.
Pek sayılmaz hocam. Buralarda okuyup işsiz olursunuz en fazla. Halihazırda iktisat ile alakalı bir işiniz var ise çoğu üniversiteliden öndesiniz zaten. İşinizde ilerlemeye bakın.

Geri
Yukarı