21 yaşında örgün üniversite okumak geç mi?

Bruz

Kilopat
Yer
Antalya
Selamlar arkadaşlar. Bu sene Anadolu Üniversitesi Açık öğretim fakültesi 4 yıllık Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne başladım. Lakin benim kafamda olan şey bir yandan da örgün eğitim okumak yani hedefim bu sene tekrar sınava girip Akdeniz Üniversitesi Sosyoloji bölümünü okumak. Yani anlayacağınız iki üniversite birden okumak istiyorum ama seneye 21 yaşında olacağım. 21 yaşında örgün olarak üniversiteye başlamak sizce çok mu geç?

Selamlar arkadaşlar. Bu sene Anadolu Üniversitesi Açık öğretim fakültesi 4 yıllık Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne başladım. Lakin benim kafamda olan şey bir yandan da örgün eğitim okumak yani hedefim bu sene tekrar sınava girip Akdeniz Üniversitesi Sosyoloji bölümünü okumak. Yani anlayacağınız iki üniversite birden okumak istiyorum ama seneye 21 yaşında olacağım. 21 yaşında örgün olarak üniversiteye başlamak sizce çok mu geç?
Bizim sınıfta 30'lu yaşlarında adam var. Hiç de geç değil bence.

25 yaşındayım İTÜ'den atılıp Tekirdağ'da yeniden okula başlıyorum, hiçbir zaman hiçbir şey için geç değil. Hayat herkesin aynı hedefe koştuğu bir yarış değil, herkesin hedefi ve yapmak istedikleri farklı. Eğer imkanın varsa ve okumak istiyorsan oku. Açıktan neden sosyoloji seçmedin?

Örgün üniversitelerde 21 yaş gayet genç bir yaş, kendi üniversitemde çoluklu çocuklu insanlar öğrenciydi. :) Boşa kaygı duyma ve istediğini yap.

Bence böyle bir düşünceye girme. Kendinden yaşça büyük insanlar üniversite okumaya gidiyor. Dışlanma ve ya ayak uydurma gibi durumlar söz konusu olmayacaktır. Bu tarz düşünceler ile yaşama bence. Sevgiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı