2100₺ monitör tavsiyesi

TunahanK35

Hectopat
Daha önceden 1400₺ için tavsiye istemiştim ancak eski bilgisayarımı sattığım için bütçem arttı. Yeni bilgisayarımda RTX 3060 var. Ekran yırtılması olmasın diye G-Sync destekli monitörler bakıyordum. Ama bulduğum monitörlere bakıyorum bazılarında ölü piksel sorunu, bazılarında ghosting sorunu vs. olduğunu yazan müşteriler olmuş.

Linkini bıraktığım monitörü almayı düşünüyorum. Daha iyisi var mıdır? Veya bu monitörde ghosting yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir ürün olduğunu biliyorum. Kendim kullanmadım o yüzden net bir yorum yapamam ghostingine dair. Fakat IPS panellerde ne kadar kaliteli olursa olsun belirli bir miktar ışık sızması olur. Eğer şanslıysanız düşük olacaktır. Şanssızsanız baya belli edecektir. Yalnız ürünün 1 MS ibaresi sizi yanıltmasın. 1 ms tepki süresine değil 1 ms motion blur reduction özelliğine sahip. Bu özellik hareketli nesnelerde bulunan bulanıklığı azaltmayı sağlar. Yanlış bilmiyorsam griden griye 4 ms tepki süresine sahipti bu cihaz.

Güzel bir ürün olduğunu biliyorum. Kendim kullanmadım o yüzden net bir yorum yapamam ghostingine dair. Fakat IPS panellerde ne kadar kaliteli olursa olsun belirli bir miktar ışık sızması olur. Eğer şanslıysanız düşük olacaktır. Şanssızsanız baya belli edecektir. Yalnız ürünün 1 MS ibaresi sizi yanıltmasın. 1 ms tepki süresine değil 1 ms motion blur reduction özelliğine sahip. Bu özellik hareketli nesnelerde bulunan bulanıklığı azaltmayı sağlar. Yanlış bilmiyorsam griden griye 4 ms tepki süresine sahipti bu cihaz.
Bütçeme göre G-Sync bir monitör önerisinde bulunabilir misiniz?

Bu şekilde bir monitör de bulmuştum. Özellikle G-Sync bakarak hata mı yapıyorum bilmiyorum ama almışken sorunlarla karşılaşmak da çok istemiyorum.

Geri
Yukarı