2100 TL Sistem Tavsiyesi

İlk kasadan söz edeyim. Zalman R1 Geniş Güzel ve Fanları kaliteli bir kasadır. Fiyatı da uygundur. Sinerjide Psu'suz satılmamaktadır. İlla Sinerjiden alalım diyorsan. Zalman Z3 Plus al. Kasayı heriflere toplatma. İkinci el parça takmayacakları ne malum. Parçalar kutusunda ve garantileri ile gelsin. Garanti numarasıyla ürün numarasının uyuştuğuna dikkat et. Uzman biri elbet bulursun. Tanıdığın yardım eder. Toplarken Hem zevk alırsın. Hem öğrenirsin. Sakın Psu'lu kasa alma. 450w Corsair +80 Psu. Ucuzluk ve Kalite olarak. En iyi psudur. Ram - Ssd - Hdd'de aynı şekilde Ucuz ve kalitelidir. 5-10 lira az vericem diye. Ne Ram'i Ne SSD'yi Ne HDD'yi Ne Psu'yu değiştir.

1. Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz CL14 RAM
2. WD Blue 1TB 64MB 7200 Rpm HDD
3. Kingston HyperX Fury 120GB 500/500MB SSD
4. Corsair Builder VS 450W 80+ PSU
5. Zalman R1 veya Z3 Plus

Bu 5 Parçadan Kesinlikle Şaşma. 5-10 Lira kâr için parçaları değiştirme. Kaliteli al kafan rahat olsun. Başka markalara kaçarsan
5-10 Lira elektrik faturası olarak çıkar senden zaten veya bozulabilir bu sefer zarara girersin. Neyse

Şimdi 3 Önemli Parçaya gelelim. Anakart, İşlemci ve Ekran Kartı;

1. Anakart : H110M Gaming - F/P ve Standart bir anakarttır. 2 Ram Slotu bulunmaktadır. Gaming Lan özelliği ve Audio Boost özelliğiyle öne çıkmaktadır. Gaming Lan : Msi'ın geliştirdiği bir teklonoji Eternet kablosuyla birlikte ping sorunu ortadan kaybolur. Audio Boost : Kulaklığa gelen sesin frekansını yükseltir bu da kulaklığından daha yüksek verim alman demektir.

2. İşlemci : İntel i3 6100 - Yine F/P ürünü. Göreceğin en ucuz ve performanslı işlemci demem yeter herhalde. 3.7 Ghz hızında
Benchmarklar'da eski İntel i5'leri bile geride bırakan. Kendi nesli olan i5'lerdende aşağı kalmayan bir işlemci. F/P'ın Kralı Kısaca

3. Ekran Kartı : Asus-Msi 950 GTX - Madem Güncel Sistem topluyoruz. O zaman Güncel bir Ekran Kartı olan 950 GTX sistemimize yakışan en iyi Ekran Kartı olcaktır ve Güncel ekran kartılarına göre Güncel F/P ürünü demek istiyorum. Her oyunu çalıştırır. Ne diyim yani. Güzel ekran kartı. İstediğin güncel oyunu açarsın +30 Fps alacağın Görüntü ayarlarına getirirsin. Sonrasına sadece iyi eğlenceler denilebilir.

Merak ettiğin noktaya gelelim. Asus'mu? - Msi'mı?
Bütün özellikleri aynı aralarında performans olarak hiç bir fark yok. Sadece 3 Fark Var.
1. Asus'un Strix soğutması - Msi'ın Twin Frozr soğutması
2. Tasarım Farkı
3. Asus'un 600 TL Msi'ın 650 TL olması.

- Ben kişisel olarak Msi'ın tasarımının daha hoş olduğunu düşünüyorum.
- Soğutmaların farkı yok. Twin Frozr soğutması sessizlik olarak özel hazırlanmış. Strix'de çok farklı değildir herhalde.
- 50 Lira senin 50 Liran karışmayacağım onun tercihini sen yap artık.
- Ekstra olarak senin Msi almanın avantajı eğer Ekran Kartın bozulur. Garantiye gidersen Anakartına bok atar yapmazsa. Ekran kartının sorunsuz çalıştığını söyleyip geri verirse. Yine kendi Anakartı'na bok atmış olur. Bu sefer yine Msi sorumlu olur. ^^

Bu kadar. Daha merak ettiğin bir şey olduğunu sanmıyorum. 30 Dk'dır şunla uğraşıyorum sanırım. :D Her neyse. İşte yani Bilgisayar dediğin böyle, bilgi ile toplanır. Sormak istediğin soru olursa sor. Yardımcı olmaya çalışırım. Kendine iyi bak. Hoşçakal.
İlk olarak vaktinizi ayırdığınız ve ilgilendiğiniz teşekkürler seçtiğim parçaları zaten 5-10 tl kâr için zaten değiştirmem. Anakart B150M Bazooka ile H110M Gaming ile o kadar fark var mi tabii çoğu yönden B150M Bazooka iyidir ama bi sorayım dedim. Bu arada size plaket filan verilmeli:D magazda filan sorsam bu kadar sırf müşteriyim diye ilgilenir ancak sizin hiçbir kârınız olmadığı halde bu kadar yardım ediyorsunuz

Son düzenleme:
Burdaki PSU bu sisteme yeter mi?
Adsız.png

İlk olarak vaktinizi ayırdığınız ve ilgilendiğiniz teşekkürler seçtiğim parçaları zaten 5-10 tl kâr için zaten değiştirmem. Anakart B150M Bazooka ile H110M Gaming ile o kadar fark var mi tabii çoğu yönden B150M Bazooka iyidir ama bi sorayım dedim. Bu arada size plaket filan verilmeli:D magazda filan sorsam bu kadar sırf müşteriyim diye ilgilenir ancak sizin hiçbir kârınız olmadığı halde bu kadar yardım ediyorsunuz
B150M Bazooka anakartı tercih etmen daha iyi olur. Nedenlerine gelirsek...
1-B150 H110'den daha iyi bir yonga seti.
2-Ram slotu 4 tane olduğu için ileriye dönük our. Örneğin 1 tane Ram taktın yetmediği ve o ramler ucuzladığı zaman aynısından 2 ya da 3 tane daha alabilirsin. :)

Burdaki PSU bu sisteme yeter mi?
Eki Görüntüle 156311
Psu yeterde artar. Zaten bütün bileşenlerin aynı anda tavan Watt'ın kullanma ihtimali sıfır. Tavan 350-400 W falan zaten... Kaliteli Psu sessiz

B150M anakartı tercih etmeniz daha iyi olur. Tabii ki. B150M Bazooka - Gaming Lan, Audio Boost ve 4 Ram Slotu Bulunmakta. Ekstra olarak. Dayanıklı bir anakart. Kolay kolay bozulmaz. Kasa fan girişleride H110M'e göre fazla... B150M Bazooka almanız çok daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı