2100 TL sistem toplama

Ben böyle dengesiz bir sistem görmedim, 2100 TL bütçe de Samsung SSD olmamış ayrıca o PSU Cooler Master'ın en eski güç kaynaklarından biri ve GT 710 ise şaka gibi.

Bu fiyata bu kadar oluyor ayrıca arkadaş CS oynayacağım demiş, CS:GO işlemciye ağırlık veren bir oyun olduğu için ekran kartı fazla önemsemedim, Samsung SSD de ne suç var? Güç kaynağının eski olması önemlimi kaliteli olduktan sonra.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ben genel hatlarıyla önerilerinize bir bakayım. Teşekkürler sorun çözüldü :)

Bu fiyata bu kadar oluyor ayrıca arkadaş CS oynayacağım demiş, CS:GO işlemciye ağırlık veren bir oyun olduğu için ekran kartı fazla önemsemedim, Samsung SSD de ne suç var? Güç kaynağının eski olması önemlimi kaliteli olduktan sonra.
Gt 710 çok kötü bir ekran kartı, samsung Ssd iyi ama böyle bir bütçe de çok saçma olmuş ayrıca psu hem eski hem de fazla kaliteli değil yani ben şahsen o psu yu önermem. Cooler Master ın başka modelleri daha iyi olur. Psu olarak ise fsp ahbc serisinden olabilir ya da zalman zm500-lxii bu iki güç kaynağı en azından o güç kaynağına göre daha iyi. Zalman i önerdim çünkü 315 TL gibi ucuz bir fiyatı var.
@Midori8 uzay montaj da kullanabilirsin sistemi.

GT 710 çok kötü bir ekran kartı, Samsung SSD iyi ama böyle bir bütçe de çok saçma olmuş ayrıca PSU hem eski hem de fazla kaliteli değil yani ben şahsen o PSU'yu önermem. Cooler Master'ın başka modelleri daha iyi olur. PSU olarak ise FSP AHBC serisinden olabilir ya da Zalman ZM500-lxii bu iki güç kaynağı en azından o güç kaynağına göre daha iyi. Zalman'i önerdim çünkü 315 TL gibi ucuz bir fiyatı var.

Ya zaten benim için fiyat çok sıkıntı. Bütçeyi 3500 falan getirebilsem çok daha iyi bir bilgisayar toplayabilirim ancak şu an mümkün değil. Her şey de çok pahalı elektronik olarak. O yüzden olduğu kadarıyla idare edebilecek bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Mecburen performanstan biraz feragat etmek zorundayım.

GT 710 çok kötü bir ekran kartı, Samsung SSD iyi ama böyle bir bütçe de çok saçma olmuş ayrıca PSU hem eski hem de fazla kaliteli değil yani ben şahsen o PSU'yu önermem. Cooler Master'ın başka modelleri daha iyi olur. PSU olarak ise FSP AHBC serisinden olabilir ya da Zalman ZM500-lxii bu iki güç kaynağı en azından o güç kaynağına göre daha iyi. Zalman'i önerdim çünkü 315 TL gibi ucuz bir fiyatı var.
@Midori8 uzay montaj da kullanabilirsin sistemi.

İtopya'da SSD'ler indirimde olduğu için Samsung seçtim. Ayrıca İtopya'da 300 500W arasında söylediğiniz PSU'yu göremedim.

İtopya'da SSD'ler indirimde olduğu için Samsung seçtim. Ayrıca İtopya'da 300 500W arasında söylediğiniz PSU'yu göremedim.
İtopya da olmadığı için olabilir mi? Ben itopya da demedim ayrıca, incehesap da var ama stoğu yok. Akakce ye gir modelleri yaz en uygun fiyatlı olanları gör.

İşemci 3 2200G : 839,00 TL Amd Ryzen 3 2200g 3.5 Ghz Am4 Soket 6mb Önbellek 65w 14nm Işlemci | Trendyol

Anakart Gigabyte B450M : 559,00 TL Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

RAM Patriot Viper Steel 8 gb ddr4 3200Mhz : 298,70 TL Patriot Viper Steel 8 GB 3200MHz DDR4 PVS48G320C6 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

PSU FPS Hydro K 500W : 382,55 TL FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Hata yapmadıysam, toplam 2.079,35 TL tutuyor, üstüne biraz daha koyup(150-200 TL gibi bir sayı) bir SSD alabilirseniz harika olur, bu fiyatlarda bir süre uzay montaj kullanıp kasayı daha sonra almak daha iyi olur diye düşündüğümden koymadım.

SSD şunu alabilirsiniz.

@Midori8 Hocam Bu sistemi alın diğerlerine bakmayın bile.

Geri
Yukarı