Çözüldü 2133 MHz RAM'i 2666Mhz yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RX570

Centipat
Yeni PC topladım ekran kartı sürücüsünü kurdum. Diğer parçaları nasıl kuruluyor bilmiyorum. Mesela işlemcim i3 8100 nasıl güncelleme yapacağım? RAM'i de nasıl güncelleneceğini bilmiyorum o yüzden 2133 MHz herhalde. BIOS'tan mı yapmam lazım bilmiyorum. Bu arada yeni monitör aldım onun renk ayarlarını otomatik yapan bir uygulama var mı? Monitörün driverini kurdum. Anakart Gigabyte nasıl BIOS girileceğini bilmiyorum.

Yeni PC topladım ekran kartı sürücüsünü kurdum. Diğer parçaları nasıl kuruluyor bilmiyorum. Mesela işlemcim i3 8100 nasıl güncelleme yapacağım? RAM'i de nasıl güncelleneceğini bilmiyorum o yüzden 2133 MHz herhalde. BIOS'tan mı yapmam lazım bilmiyorum. Bu arada yeni monitör aldım onun renk ayarlarını otomatik yapan bir uygulama var mı? Monitörün driverini kurdum. Anakart Gigabyte nasıl BIOS girileceğini bilmiyorum.
İşlemci ve RAM gibi bileşenlerin sürücüsü olmaz olsa bile zaten Windows onları otomatik yükler. RAM hızı arttırma için yukarıdaki rehberi uygulayın.

Gigabyte anakartın varsa bilgisayarı baslattıgında ilk ekran geldiginde F2 tuşuna bas eğer acılmazsa o tuşla yeniden başlat de F11 tuşuna baş aynı yerde yine olmazsa Delete tuşuna bas ama büyük ihtimalle F2 tuşudur

Anakartı bilmiyorum ama bu rehbere bir göz atın.
Gigabyte H310-M
Gigabyte anakartın varsa bilgisayarı baslattıgında ilk ekran geldiginde F2 tuşuna bas eğer acılmazsa o tuşla yeniden başlat de F11 tuşuna baş aynı yerde yine olmazsa Delete tuşuna bas ama büyük ihtimalle F2 tuşudur
BIOS'a nasıl gireceğim?
Anakartı bilmiyorum ama bu rehbere bir göz atın.
2400 oluyor en fazla yaptım. Sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı