2133 MHz RAM'in yanına 2400 MHz RAM takılır mı?

Splintles

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz
Intel Core i5-6500 Skylake 3.2 GHz 6MB Cache LGA 1151
MSI Nvidia GeForce GTX 970 OC 4GB 256Bit
Kingston Hyperx Fury 3D 120 GB | 500MB/s - 500MB/s
WD 3.5" 2 TB Sata III 6Gbit/s 7200 RPM
Kingston Hyperx Savage 8GB 2133 MHz DDR4 Ram
Corsair Vengeance 8GB 2400 MHz DDR4
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, MSI B150M Bazooka anakarta ve HyperX Savage 8 GB 2133 MHz tek modül belleğe sahibim. Bir 8 GB daha eklemek istiyorum fakat benim kullandığım bellek artık satılmıyor mecburen farklı RAM takmak durumundayım. 2 adet RAM buldum hangisi uyumlu çalışır ya da fark eder mi vs. bilmek istiyorum. Teşekkürler şimdiden.

Kingston HyperX Fury 8GB 2400MHz DDR4 Ram

Corsair Vengeance Siyah 8GB 2400MHz DDR4 Ram

Çalışabilir ama uyum sorunu ve mavi ekran olabiliyor. Yapmasan daha iyi. Bellek zamanlamaları farklı çünkü. Biraz yanlış bir örnek olarak ama 2 atlık bir faytona bir at bir eşek bağlamışsınız gibi olur sıkıntı yaşarsınız, mümkünse yapmayın gerek yok çalışsa bile granati bozulmaz diyemeyiz.

MHz uymasada CL değerleri uymasada çalışır ama düşük MHz olanın frekansında çalışır tabii ikisi de aynı RAM olsa çok süper olur.

2400'de çalışmayacağını biliyorum yeter ki sıkıntı çıkarmadan çalışsın :) Kullandığım belleğin CL değerini nereden öğrenebilirim?
MHz uymasada CL değerleri uymasada çalışır ama düşük MHz olanın frekansında çalışır tabii ikisi de aynı RAM olsa çok süper olur.
Maalesef aynı RAM satılmıyor artık.

RAM'in üzerindeki kodları Google'de aratarak ürün özelliklerine ulaşabilirsiniz aynı frekansta aynı CL değerinde başka marka RAM bakabilirsiniz ya da ikinci el olarak sahibinden de muhakkak vardır.

CL 13 olarak gözüküyor. Almayı düşündüklerim 15 ve 16. Yorumlarda bir arkadaş benim gibi alıp takmış sorunsuz kullanıyorum yazmış ama bilemedim.

"Şu an kullandığım Kingston 8 GB HyperX Fury Black DDR4 2133MHz CL14 kullandığım ramin yanına takviye olarak aldım. Aynı ram kullanıp takviye yapmak isteyen varsa alabilir sorunsuz şekilde çalışır. Anakart: MSI H110M PRO-VD."

En yakın bellek bu fakat nasıl olur bilemedim Everest marka.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı