2133 MHz sisteme 2666 MHz RAM takmak

Alamut Harameyn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bende 2133 MHz RAM var. Yanına aynı fiyatlarda biri 2666 MHz, biri de 2133 MHz var. Ne yapmalıyım? 2666 alırsam daha iyi performans olur mu ya da 2133 MHz, 2666 MHz overclock olur mu?

Anakartınız desteklemiyorsa desteklediği maksimum frekansta çalışacaktır. Yani 2666 Mhz RAM taksanız bile 2133 Mhz değerinde çalışır.
Anakartınızın modelini yazabilir misiniz?

Sende olan ve alacak olduğun RAM'i ve anakartının modelini belirtirsen daha çok yardımcı olabiliriz. Herhangi bir sorun olmaz. Anakartın 2133 MHz destekliyorsa, yeni alacağın RAM de o frekanslarda çalışmaya başlayacak. Yani 2666 MHz alman bir işe yaramaz. İkisi de 2133 MHz hıza sabitlenecek.

Anakartınız desteklemiyorsa desteklediği maksimum frekansta çalışacaktır. Yani 2666 MHz RAM taksanız bile 2133 MHz değerinde çalışır.

3200 MHz desteği var.
Sende olan ve alacak olduğun RAM'i ve anakartının modelini belirtirsen daha çok yardımcı olabiliriz. Herhangi bir sorun olmaz. Anakartın 2133 MHz destekliyorsa, yeni alacağın RAM de o frekanslarda çalışmaya başlayacak. Yani 2666 MHz alman bir işe yaramaz. İkisi de 2133 MHz hıza sabitlenecek.
A320 pro vd plus. 3200 mhz ram desteği var rami arkadaşımdan alcam.
3200 MHz desteği var.

A320 pro vd plus. 3200 mhz ram desteği var rami arkadaşımdan alcam.
CL ve MHz değerlerini aynı şekilde alın. Elinizdeki rami çıkarıp yeni bir sette alabilirsiniz.
para olsa.

3200 MHz desteği var.
BIOS ayarlarından daha yüksek frekans destekleyecek şekilde ayarlarsanız tabii ki alacağınız RAM'ler söylediğiniz frekanslarda çalışır o halde. Ama iki RAM'i de aynı frekanslarda almanızı tavsiye ederim çünkü RAM'lerden biri 2666 Mhz diğeri 2133 Mhz olursa iki RAM de 2133 Mhz hızında çalışacaktır.

Arkadaşlar, bende 2133 MHz RAM var. Yanına aynı fiyatlarda biri 2666 MHz, biri de 2133 MHz var. Ne yapmalıyım? 2666 alırsam daha iyi performans olur mu ya da 2133 MHz, 2666 MHz overclock olur mu?

Hangisi ucuzsa onu al. Çünkü minimum MHZ kaç ise o hızda çalışacaktır.
Bunun dışında aynı marka model olması sistem stabilitesi açısından avantajına olur. Ha ben çok defa birbirinden alakası RAM'leri aynı sistemde kullandım bir sorunum olmadı. Sadece ek bilgi olarak vermek istedim.

Hangisi ucuzsa onu al. Çünkü minimum MHZ kaç ise o hızda çalışacaktır.
Bunun dışında aynı marka model olması sistem stabilitesi açısından avantajına olur. Ha ben çok defa birbirinden alakası RAM'leri aynı sistemde kullandım bir sorunum olmadı. Sadece ek bilgi olarak vermek istedim.
Anladım. Fiyatları aynı ya bendekini overclock edip, 2666 alsam daha iyi olur mu?
Anakartınız desteklemiyorsa desteklediği maksimum frekansta çalışacaktır. Yani 2666 MHz RAM taksanız bile 2133 MHz değerinde çalışır.

Daha öne sistem topladım. Bu sefer ekleme yapacağım. Açılmama gibi bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı