2133MHz CL 15 ve 2400MHz CL 17 RAM uyumu

M M D V

Decapat
Yer
Baku
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 4 GB DDR4 2133MHz CL15 olan anakarta gömülü RAM'lı laptop var ve içindeki boş slota 4 GB DDR4 2400MHz CL17 RAM takmak istiyorum. Maalesef kendim Türkiye'de yaşamıyorum ve yaşadığım yerde sadece CL17 RAM'lar var yani CL15 bulamıyorum. Acil RAM arttırmam gerek. Sizce CL 17 takarsam çalışır mı? (Şansa bağlı olduğunu biliyorum, çalışadabilir çalışmaya da, sadece şans yüzdesini bilmek istiyorum. Büyük ihtimalle alacağım.
@Shimada Sensei , bakınız hocam

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, 4 GB DDR4 2133MHz CL15 olan anakarta gömülü RAM'lı laptop var ve içindeki boş slota 4 GB DDR4 2400MHz CL17 RAM takmak istiyorum. Maalesef kendim Türkiye'de yaşamıyorum ve yaşadığım yerde sadece CL17 RAM'lar var yani CL15 bulamıyorum. Acil RAM arttırmam gerek. Sizce CL 17 takarsam çalışır mı? (Şansa bağlı olduğunu biliyorum, çalışadabilir çalışmaya da, sadece şans yüzdesini bilmek istiyorum. Büyük ihtimalle alacağım.
@Shimada Sensei
Çalışır ancak 2133 MHz olarak. %100
Teşekkürler, zaten alacaktim.bu cevabiniz içimdeki şübheleri de yok etti))

Konu mesajındaki etiket bildirim olarak gelmemiş.

Masaüstü bilgisayar olsaydı sana %90 üzeri ihtimal verirdim ama iş laptopa gelince emin olamıyorum. DDR4 RAM'ler uyumluluk konusunda iyiler, bence çalışır. Acil olmasaydı teknik servise gönder onlar aynısı takar derdim.

Arkadaşlar artık yapalı 4-5 ay oldu.Tıkır-tıkır çalışıyor.Gönül rahatlığıyla 17 ve 15CL değerli Ram kullana bilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı