22-23 bin TL Android veya iPhone telefon önerisi

İlk olarak AnTuTu testleri çapraz platform desteklemez, yani iOS ile Android bir cihazı puan olarak kıyaslayamazsınız. Geekbench, 3DMark gibi testler CPU GPU gibi bileşenlerin saf gücü hakkında bilgi verebilir ve kıyaslanabilir ama bununla da tamamen bitti denemez.

Konumuza dönersek: iPhone 12 ve S23 arada kalınacak modeller değil. S23'ün birebir rakibi 14'tür direkt olarak. 12'den çok daha üstün telefon. One UI iyi bir arayüz ki kötü bile olsa S23 çok güçlü bir cihaz yine de kasmaz. Kamerada ise 14'ü bile nasıl ezdiğini özellikle düşük ışıkta testlerde görebilirsiniz. Sorunun net cevabı S23'tür, diğer türlüsü fanboyluktur :) birisinin atıyorum S21'e 14 Pro'dan iyi demesi kadar saçmadır. 2. el 0 konusuna karışmam. S22/23 FE'de 12'den iyi telefonlar ayrıca.

Bütçe ile kıyaslama yaptım güç olarak çok oyun oynayan birisi değilim.

Ayrıca dediğiniz her şeye katılıyorum burada ki.

Fakat FE modelindeki ekran gövde oranı hoşuma gitmiyor kaba duruyor. S23'ün 2. el piyasasında temiz bulunabileceğine inanıyorum.

İkinci el Android riskli olabilir. Android'lerde değişen parçaları anlayabileceğiniz bir şey yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Cihazda sıkıntı varsa anlayamazsınız çok sonra ortaya çıkabilir. Bir de genel olarak 2. el tecrübeniz yoksa haberini olsun riskli bir şey sadece telefonda sıkıntı çıkması açısından söylemiyorum.

Yanımda işin profesyoneli babam olacağından sıkıntı çıkacağını sanmıyorum:D

Bütçe ile kıyaslama yaptım güç olarak çok oyun oynayan birisi değilim.

Ayrıca dediğiniz her şeye katılıyorum burada ki.

Fakat FE modelindeki ekran gövde oranı hoşuma gitmiyor kaba duruyor. S23'ün 2. el piyasasında temiz bulunabileceğine inanıyorum.
Evet S23 FE çerçeve konusunda ciddi anlamda kötü. Eğer gerçekten temiz olduktan sonra S23 23 FE'den daha iyi olacaktır. Şimdiden ne alırsanız alın güle güle kullanın :)

Evet S23 FE çerçeve konusunda ciddi anlamda kötü. Eğer gerçekten temiz olduktan sonra S23 23 FE'den daha iyi olacaktır. Şimdiden ne alırsanız alın güle güle kullanın :)

Aydınlattığınız için teşekkürler. Şimdiye kadar AnTuTu testlerinin gerçeğe yakın olduğunu zannediyordum.

İyi günler dilerim, cevaplarınız için teşekkürler.

Konu kapanmıştır. Hayırlı Ramazanlar.

Yanımda işin profesyoneli babam olacağından sıkıntı çıkacağını sanmıyorum:D

Ben sizi uyarmış olayım. Babamın çalışanlarından biri daha önce yolda geçen biri bir arama yapmak için telefonu isteyince vermiş. Adam da kendi hattını takıp görüşme yapmış. Sonradan öğrendik meğerse uyuşturucu satıcısıymış pis işlere bulaşmış. Bizimle alakası olmadığını tek celsede bile kanıtlayamadık.

Temiz 2 aylık 2. el cihazlar sıkıntı çıkarır mı?

Şimdi şöyle çıkarır çıkarmaz bilemem ama genelde güvenilir olmuyorlar mesela adam diyor temiz kullandım ama alıyorsunuz telefon 1 hafta sonra kasıyor hor kullanmaktan gibi şeylerden telefonu nasıl kullandigini bilmiyorsunuz ondan tavsiye etmem ilk sahibi olmak daha iyi.

Şimdi şöyle çıkarır çıkarmaz bilemem ama genelde güvenilir olmuyorlar mesela adam diyor temiz kullandım ama alıyorsunuz telefon 1 hafta sonra kasıyor hor kullanmaktan gibi şeylerden telefonu nasıl kullandigini bilmiyorsunuz ondan tavsiye etmem ilk sahibi olmak daha iyi.

Sıfırla 2. el arasında çok fiyat farkı yok. Oradan buradan para toplayıp üstüne koyup sıfırda satın alabilirim.

iPhone 12 ve S23 arasından S23.
Ha bir de AnTuTu ve Geekbench'e değineyim. AnTuTu, iOS cihazlara düşük skorlar verirken Android cihazlara daha yüksek skorlar veriyor. Samsung'a da daha fazla veriyor aynı zamanda, yani pek ciddiye alınası değil. GeekBench ise tersi, 8 Gen 2 çıktıktan sonra A16'ya puan ekleyen, sayfasında Apple reklamı yapan bir platform. Elbette karsilastirilabilir fakat net yargıya varılamaz.

Geri
Yukarı