22 bin TL sistem tavsiyesi

fieste

Kilopat
Daha fazla  
En fazla 22-23K arası sistem almayı düşünüyorum. Uzun yıllar kullanabileceğim bir sistem almak istiyorum.

Sistem buldum bu sistem sizce nasıl ileriye dönük olur mu? RAM kısmı özelleştirme de beni biraz düşündürdü 8x2 5200 MHz yapabiliyorum fiyat farkı oluşuyor sadece 1x16 olsaydı sanki daha iyiydi ve MHz daha yüksek olan olsaydı keşke.
Veya buna benzer tavsiye edebileceğiniz sistem aralığında var mıdır? Ya da yeni sistemlerin gelmesini mi beklemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiye ederim.

RAM konusunda ise, alttaki sistem DDR5 desteklemektedir. 8x2 yapman daha sağlıklı olacaktır.

Tavsiye ederim.

RAM konusunda ise, alttaki sistem DDR5 desteklemektedir. 8x2 yapman daha sağlıklı olacaktır.

Stokta olan 4800 MHz RAM biraz kafamı karıştırdı. Anakart 6400 destekliyor lakin tek stokta olan RAM o. Bir de 1x16 olsaydı ileride Update yaparken sıkıntı olmazdı.

Sen öyle diyorsan hocam 😊 10 yıldır Acer laptop kullanıyorum artık masaüstü alayım dedim. Sistemlere o kadar çok baktım ki çok arada kaldım ne yapacağımı şaşırdım.

Ya sana takma diyorum, ben takıyorum bakma basta 5600X diyordum şu sıralar 7500F e yükseldim DLSS3'ten dolayı. Sıvı soğutucu falan bende sana atacağımı alacağım en sonunda gönülden RAM 32 geçerdi ama bütçe işte :) ama 4060 ve 7500F uygun şu anda bende kaçırırsam üzülecek gibiyim.

Ya sana takma diyorum, ben takıyorum bakma basta 5600X diyordum şu sıralar 7500F e yükseldim DLSS3'ten dolayı. Sıvı soğutucu falan bende sana atacağımı alacağım en sonunda gönülden RAM 32 geçerdi ama bütçe işte :) ama 4060 ve 7500F uygun şu anda bende kaçırırsam üzülecek gibiyim.
Aynen başka sistemler gördüm onları almadım daha iyisi gelir dedim gelmedi yeni sistemler şimdi bunu da kaçırmayalım 😂 sıvı soğutucu şart mı peki

Aynen başka sistemler gördüm onları almadım daha iyisi gelir dedim gelmedi yeni sistemler şimdi bunu da kaçırmayalım 😂 sıvı soğutucu şart mı peki.

Ya ben bayağı sıcak iklimde yaşıyorum bir de yapılan testlerde gördüm sivi ve hava sogutma kule olunca inanilmaz fark var yani degerlerde.

Geri
Yukarı