22 bin TL'ye R5 5600 ve RTX 4060 sistem iyi mi?

TekNokta

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,
Bilgisayardan çok anlayan birisi değilim, ama kendi kafamdan hazır sistemde şöyle bir upgrade yaptım ve bunu satın aldım ürün şu an kargoda, bunu gören bir kesim iptal et daha iyisini alırsın dedi bir kesim ise çok güzel olduğunu söyledi.
Sizce almalı mı yoksa iptal mi etmeliyim?

Ya da bu bütçeye daha iyi bir sistem önerir misiniz?

Dipnot: Sistem İtopya'dan alındı, şu an kargoda olduğu için iptal seçeneği gözükmüyor. İptal etmek ve iade almak için kargoyu teslim almadan geri gönderirsem ücreti iade ederler mi?

Sistem toplam fiyatı: 21.955₺
Sistem özellikleri;

AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci

ASUS PRIME B550M-K 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI VGA DVI mATX Anakart
Kingston 32GB(2x16GB) FURY Beast 3200Mhz CL16 DDR4 Siyah Dual Kit Ram
ASUS GeForce RTX 4060 DUAL WHITE OC 8GB GDDR6 DLSS 3 128 Bit Ekran Kartı

Thermaltake S200 TG 650W 80+ USB 3.0 ARGB ATX Mid Tower Kasa

GoodRam 1TB PX600 Gen4x4 M.2 NVMe SSD (5000MB Okuma / 3200MB Yazma)

Dosya Ekleri

• IMG_20231111_153058.jpg
    IMG_20231111_153058.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 50
Merhaba,
Bilgisayardan çok anlayan birisi değilim, ama kendi kafamdan hazır sistemde şöyle bir upgrade yaptım ve bunu satın aldım ürün şu an kargoda, bunu gören bir kesim iptal et daha iyisini alırsın dedi bir kesim ise çok güzel olduğunu söyledi.
Sizce almalı mı yoksa iptal mi etmeliyim?

Ya da bu bütçeye daha iyi bir sistem önerir misiniz?

Dipnot: Sistem İtopya'dan alındı, şu an kargoda olduğu için iptal seçeneği gözükmüyor. İptal etmek ve iade almak için kargoyu teslim almadan geri gönderirsem ücreti iade ederler mi?

Sistem toplam fiyatı: 21.955₺
Sistem özellikleri;

AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci

ASUS PRIME B550M-K 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI VGA DVI mATX Anakart
Kingston 32GB(2x16GB) FURY Beast 3200Mhz CL16 DDR4 Siyah Dual Kit Ram
ASUS GeForce RTX 4060 DUAL WHITE OC 8GB GDDR6 DLSS 3 128 Bit Ekran Kartı

Thermaltake S200 TG 650W 80+ USB 3.0 ARGB ATX Mid Tower Kasa

GoodRam 1TB PX600 Gen4x4 M.2 NVMe SSD (5000MB Okuma / 3200MB Yazma)
Hocam bazen aynı fiyata 4070'li bile sistem bulunabiliyor sistem yapan kanalları takip etmek gerek ama onun dışında çoğu insan İtopya'dan hiç memnun değil sistemden ziyade satıcıyı değiştirmenizi tavsiye ederim.

Buradaki sistem gibi fiyatlarda çok fazla sistem var.

Hocam bazen aynı fiyata 4070'li bile sistem bulunabiliyor sistem yapan kanalları takip etmek gerek ama onun dışında çoğu insan İtopya'dan hiç memnun değil sistemden ziyade satıcıyı değiştirmenizi tavsiye ederim.

Kimseden olumlu yanıt almadım, ürünü sipariş ettim, şu an kargoda olduğu gözüküyor ve pazartesi adresime ulaşmış olur, kargoyu teslim almadan İtopya'ya geri gitmesini isteyeceğim daha sonra da aratıp iade talebinde bulunacağım.

Kimseden olumlu yanıt almadım, ürünü sipariş ettim, şu an kargoda olduğu gözüküyor ve pazartesi adresime ulaşmış olur, kargoyu teslim almadan İtopya'ya geri gitmesini isteyeceğim daha sonra da aratıp iade talebinde bulunacağım.
Bence de öyle yapın hocam ve ekran kartını da 8 GB VRAM'den fazla seçmeye çalışın ileriye dönük çok daha iyi olacaktır.

Bence de öyle yapın hocam ve ekran kartını da 8 GB VRAM'den fazla seçmeye çalışın ileriye dönük çok daha iyi olacaktır.

Yanlış anlamayın hocam ama GTA 6 gibi oyunlar düşünmüyorum yani 8 GB işimi görür diye düşünüyorum ama tabii şartlar neyi gösterir bilemeyiz iade alırlar umarım.

Bu varken iyi değil maalesef.

Aynen, 19k 4070'in kendisi, 22K'ya 4070 sistem olur.

Geri
Yukarı