22 kilometre öteye Wi-Fi taşımak

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, merhabalar. Denizli ilinde ikamet etmekteyim. Amatör telsiz operatörü olan arkadaşlar anlayacaktır fakat bilmeyenler için kısaca özet geçmek istiyorum. Denizli iline kurulması planlanan DMR röle (telsiz aktarıcı istasyonu) için internet bağlantısına ihtiyacımız var. Kurulum yapılacak olan bölge Honaz dağının zirvesi (2400M), telefon bile güçlükle çekmekte. Aynı bölgede acil durum derneklerinin de röleleri bulunmakta. Bu rölelere dış mekan AP benzeri cihazlarla internet sağlanmış fakat bizim TRAC (Türkiye radyo amatörleri cemiyeti) Denizli olarak bu yönde deneyimimiz bulunmuyor.

Sorum ise:
Şehir merkezinden Honaz dağının tepesine internet çekeceğiz. Bunu için dış mekan AP cihazlarını düşünüyoruz. Verici cihazın kurulacağı binanın tepesinden Honaz dağının zirvesi net bir şekilde görülmekte. Biz nasıl bir cihaz seçimi yapmalıyız ve sorun yaşar mıyız? Bilgilendirirseniz sevinirim, iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Merhaba,

Bu tarz bir şey işinizi görecektir diye düşünüyorum. En azından ne aradığınız hakkında fikriniz olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba,

Bu tarz bir şey işinizi görecektir diye düşünüyorum. En azından ne aradığınız hakkında fikriniz olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Modemi resetlemek için 12 km yürümek mi gerekecek?

Açıkçası dmr teknolojisi çok fazla internet kullanan bir teknoloji değil ses kalitesi zaten robotik diye tabir ettiğimiz şekilde oluyor 100Mbps internetin 5-10Mbps kısmı kopma ve kayıp olmadan aktarılması yeterli olur bizim için.

Öneriniz için çok teşekkür ederim inceleyeceğim.

Açıkçası dmr teknolojisi çok fazla internet kullanan bir teknoloji değil ses kalitesi zaten robotik diye tabir ettiğimiz şekilde oluyor 100Mbps internetin 5-10Mbps kısmı kopma ve kayıp olmadan aktarılması yeterli olur bizim için.

Öneriniz için çok teşekkür ederim inceleyeceğim.
Ben bunun daha eski modelini kullanmistim. TP-link WA5110G, 7-8 yil belki fazlasi olmustur. Proje lokasyonunu anlasmalar geregi aciklayamam ama su an dahi sorunsuz kullanilmakta. 40 Km kadar vardi mesafe. Guvenlir araclar TP-Link'in uzak mesafe aktaricilari.

Cevaplarınız için çok teşekkürler. WBS210 gibi anten özelleştirmesi yapılan bir dış mekan ap alıp dish anten bağlayarak sorunu çözmeyi düşünüyoruz.

Geri
Yukarı