Çözüldü %22 Parçalanmış Disk nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Merhaba C ile D diskini birleştirmeye karar verdim fakat Disk Birleştiricisi uygulamasında D diski %22 parçalanmış C diski de %1 parçalanmış olarak gözükmekte. Bu ne demek? Birleştirmemeli miyim?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.PNG

Çözüm
Defrag işlemi yapıyor. Merak edilecek bir şey yok. SSD kullanıyorsan zaten yapmana gerek yok bunu. HDD kullanıyorsan zamanla boşluklar oluşur bu o boşlukları düzenlemeye yarıyor. HDD kullanıyorsan performans artışı olacaktır kesinlikle SSD kullanıyorsan gerek yok.
C diskiniz katı hal sürücüsü ise sakın birleştirmeyin. (SSD) -Solid State Drive.
D diskine gelirsek, Hard Disk ise bu kötü birşey, kötü bir performans kaybı söz konusu, bir an önce sağlını test edin ve dediğim gibi eğer C veya D'den birisi HDD ise birleştirme yapabilirsiniz.

Defrag işlemi yapıyor. Merak edilecek bir şey yok. SSD kullanıyorsan zaten yapmana gerek yok bunu. HDD kullanıyorsan zamanla boşluklar oluşur bu o boşlukları düzenlemeye yarıyor. HDD kullanıyorsan performans artışı olacaktır kesinlikle SSD kullanıyorsan gerek yok.

Çözüm
C diskiniz katı hal sürücüsü ise sakın birleştirmeyin. (SSD) -Solid State Drive.
D diskine gelirsek, Hard Disk ise bu kötü birşey, kötü bir performans kaybı söz konusu, bir an önce sağlını test edin ve dediğim gibi eğer C veya D'den birisi HDD ise birleştirme yapabilirsiniz.
C ve D diski tek bir HDD ye bağlı. Sanırsam 'Disk birleştir' dediğimde parçalanmış kısımları birleştirecek?

Bunun için belli başlı güzel yazılımlar var ücretsiz onları indirmeni öneririm lakin işini yaptıktan sonra sil arkada çalışıp sistemini yormasın.
HDD gibi şeyler için program indirilmesini doğru bulmuyorum. Windows'un kendi uygulamasının neden yapamadığını anlamadım ama gerek yok o zaman birleştirmeye.

C ve D diskini Bilgisayar > Yönet > Disk Yönetimi kısmından birleştirdim ve tek disk haline getirdim (C olarak) ardından Disk Birleştiricisi uygulamasını çalıştırıp C diskini çözümledim ve '%1 parçalanmış' sonucu çıktı 'Diski birleştir' e tıklayıp diskteki parçalanmış kısımları da birleştirdim. HDD'nin performansının artığını düşünüyorum. Teşekkürler @Trieetz @Bulut2024

Geri
Yukarı