22 yaşından sonra boy uzar mı?

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba, geçen 22 yaşıma girdim boyum 1.88 kilom 80 hedefim 1.90-75 olmak 12 yaşımdan beri sporla iç içeyim süt ürünlerini tüketmeye devam ediyorum. Son 6 aydır sıkı diyet yapıyorum şekeri, hamuru, ekmeği kestim kendimi biraz aç bırakıyorum bu sistemle yaklaşık 13 kilo verdim. Çocukluğumdan fitness, basketbol oynadım hala haftada 2-3 gün günde 3-4 saat basketbol oynamaya devam ediyorum ara verdiğim oldu hava şartlarından dolayı. Uyku düzenim pek yok gibi günde 5-7 saat arası uyuyorum. Annem 162 babam 180 boyunda sizce 1-2 yıl daha böyle devam edersem boyum uzar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aile de iki tarafın da amca dayı gibi kişilerin boy uzunlukları önemli. Onlardan pay biçerek boyunu gelecek yıllarda kestirebilirsin. Tabi basket gibi spor aktivitelerinde katkısı var .

Tamamen genetik örneğin ben 18 yaşında iyi boy attım, önceden 181 idi şuan 186 yaş 20.

Aile de iki tarafın da amca dayı gibi kişilerin boy uzunlukları önemli. Onlardan pay biçerek boyunu gelecek yıllarda kestirebilirsin. Tabii basket gibi spor aktivitelerinde katkısı var.

Hocam en uzun benim

Tamamen genetik örneğin ben 18 yaşında iyi boy attım, önceden 181 idi şu an 186 yaş 20.

Evet bende 16 yaşında 1.72 falandım o sıralar iyi boy attın attın atamadın zor

2 santim uzayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Umarımm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…