2200 Bütçeli Sistem

Recep abi'nin hazırladığı 1750 TL'lik sistemde bile yapılabiliyor. Neden 2200'lükle yapılamaz anlamadım

Çok teşekkür ederim . Peki bunda DVD, kablosuz falan var mı?

Recep Baltaş'ın yapmış olduğu sitem giriş seviyesi bir oyun bilgisayarıdır.O da bu fiyata overclocklu intel sistem toplayamazdı fakat g3258 işlemcisi bir istisnadır.Bu işlemci de yüksek seviye ekran kartlarıyla kullanılmaz.Yoksa paranın bir kısmı boşa gitmiş olur.
Standart bir kullanıcının cpu frekansını arttırması oyunlarda taş çatlasa 5-6 fps oynatır.Fakat bu değeri yakalamak için sen overclok sistemine fazladan 200 -250 lira para verirsin.Eğer oyun oynayacaksan overclok ile işin yok.Sistemini fiyat-performansa göre kurman yeterli.Overclok rendercıların işi.Yukarıda bir amd sistem tavsiyesi var.Benamdyi pek tutmuyorum ama sistem güzel bir de intel tavsiyem olacak sana.Tercih sana kalır.

Recep Baltaş'ın yapmış olduğu sitem giriş seviyesi bir oyun bilgisayarıdır.O da bu fiyata overclocklu intel sistem toplayamazdı fakat g3258 işlemcisi bir istisnadır.Bu işlemci de yüksek seviye ekran kartlarıyla kullanılmaz.Yoksa paranın bir kısmı boşa gitmiş olur.
Standart bir kullanıcının cpu frekansını arttırması oyunlarda taş çatlasa 5-6 fps oynatır.Fakat bu değeri yakalamak için sen overclok sistemine fazladan 200 -250 lira para verirsin.Eğer oyun oynayacaksan overclok ile işin yok.Sistemini fiyat-performansa göre kurman yeterli.Overclok rendercıların işi.Yukarıda bir amd sistem tavsiyesi var.Benamdyi pek tutmuyorum ama sistem güzel bir de intel tavsiyem olacak sana.Tercih sana kalır.

Olur her tavsiyeye açığım ve evet oyun için lazım .

Recep Baltaş'ın sistemine kıyaslayayım istersen Shadow of mordorda gtx 750 ti ile almış olduğu fpsnin 10 fazlasını alabileceğini umuyorum.Aslında daha da alabilir ama fazla da beklenti içerisine girme diye 10 fps diyorum.

@Connor, sistemini düzeltmen gerek, çünkü hata var.

Sistemdeki kasa 12V kanalından 360W veriyor, yetersiz.

R9 290X: 275W
G3258: 70W (O.C yapıldığında, %60 yükte.)
Diğer bileşenler: 50W

Toplam: 395W
Yazdıktan sonra bende fark ettim. Önceden topladığım bir sistemden kalmış kasa. Moderatör arkadaşlar hemende banı yapıştırınca tabi... Mesajımı düzeltemediğim için buraya yazıyorum.
Xigmatek Asgard 382 Pure Black Edition 500W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı