2200 TL'ye i5 4460 ve R9 285 Tabanlı Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MetehanKlc

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler. Öncelikle belirteyim hayali sistem değil. Önceki açtığım konular bakarsanız ciddi olduğumu görürsünüz. Gelelim sisteme... Sistemi hemen almayacağım yani R9 285 diye hemen yazmayın. Civarı dedim çünkü fiyat 100-150 Tl oynayabilir, (Benim için en önemli şeylerden birisi uzun ömürlü olması.) En fazla 2.350, bir lira daha çıkamam. Benim aklımdaki parçalar şunlar :

- İntel İ5 4460 ya da İ3 4360

- Asus H81M-Plus yada MSI Z97 Pc Mate

- Asus R9 285 yada MSI GTX 960 2G yada Asus GTX 760

- Corsair 200R yada Zalman Z5 Plus + ZM-600 LX

- Corsair 2x4 8Gb Ram yada GSkıll 2x4 8Gb Ram

- Seagate 1Tb Sabit Disk

Şimdiden her şey için sağ olun. @Azz ? @eflin ? ve tekrardan @Xamazunga ? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum her gün yeni konu açıyorsun, umarım bu konu ile sistemini kesinleştirirsin. Sisteme gelirsek,

- Sisteminin uzun ömürlü olmasını istemişsin, bu nedenle H81 yonga setine yönelmemen gerek. H97 minimum olmalı. (Z97 en iyi seçim olur ancak, Z97 PC Mate sorunlu bir anakart. Düşük fiyatlı Z97 olduğu için diğer bileşenlerden çok kısılmış, yani almanı önermem.)
- Anakart 4 slotlu olduğu için 1-2 sene sonra bir 2x4GB RAM takabilirsin.
- R9 285; hem GTX 960'dan hem de GTX 760'dan daha performanslıdır. Ayrıca indirimde.

2300 TL Oyun Sistemi.jpg

Hayır. İleride 8GB (2x4) daha alarak RAM'i 16GB yapabilirsin.

Anakarttan biraz kısıp Gigabyte modelini alsam nasıl olur? Fiyatı biraz aşağı çekmeye çalışıyorum da. @Silinen üye

Gerçi dolar 2-3 aya eski haline gelirse gerek kalmaz kısmama ama o da olur mu işte...

H97M-E alabilirsin, ASUS anakart konusunda daha başarılı Giga'ya göre.

Dolar konusu ise muâllak. 3'e çıkabilir deniyor, kısacası en kısa sürede almaya çalış.

@MetehanKlc mantığını anladım. 2350 TL'ye kasa alıp, 200 TL'ye monitör alıp 2550 TL'ye tamamlamak istiyorsun. Ama monitöre daha fazla bütçe ayırmalısın, en az 400 TL. Bence alacağın zaman 2100 TL sistem tavsiyesi diye konu aç.

@Xamazunga Evet, doğru anlamışsınız. Full HD olduktan sonra pek fark etmez monitör. Peki öyle bir durum da önereceğiniz sistem ne olurdu?

Ben daha fazla güç tükettikleri için AMD'nin ekran kartlarını sevmiyorum. Birde VRAM yükseltip insan gözünü boyuyorlar. R9 285 alabilirsiniz. Ama ben ekran kartımı değiştirmek zorunda kalsam gtx 960 alırım. Ekran kartım gtx 760.

@Silinen üye bu arada siz hep 3 gb VRAM'den yanaydınız. Nasıl oldu da 2 GB VRAM olan bir ekran kartı seçtiniz.

Bu bütçeye en iyi seçim R9 285 olacaktır.
MSI GTX 960 ve Asus GTX 760'dan performans olarak daha iyidir.
Anakart olarak H81 almanızda herhangi bir olumsuz durum göremiyorum.
Böylelikle monitör konusunda bütçe elinizde daha iyi kalacaktır.
Yani anakartı ASUS H81I-PLUS alırsanız @Silinen üye hocamın topladığı sistemde 100 TL aşağı inecek ve monitör için bütçe kabul edilebilir olacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı