2200 TL'ye PC mi yoksa PS4 mü?

rascoln diyorki

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle konuyu yanlış yerde açtıysam özür dilerim. Elimde 1600 tl var. Bu para ile konsol alabilirim. Ancak PC'mi satıp yeni bilgisayarda toplayabilirim. Konsol alırsam PC'de aldığım çoğu oyun boşa gidecek. Şu an kulandığım PC çok kötü çoğu oyunu 25 FPS'den düşükte açıyor. Size sorum şu PC'mi satıp 2200 TL'ye yeni PC mi toplayayım yoksa konsol alıp fps sorunlarından kurtulmalı mıyım? Şu an PC toplarsam yeni çıkacak oyunlardada FPS sıkıntısı yaşayabilirim. Ancak ps4 te böyle bir sıkıntı yok. Oyunu ps4'dün donanımına uygun olarak üretiyorlar. PS plus özeliği ile ayda 2 oyun alabileceğim. Konsol alırsam sadece Pc'den wow oynayacağım wow'da fps sıkıntısı yaşamıyorum. Wow dışındaki bütün oyunları konsoldanda oynayabilirim. Son olarak sizden ricam bana 2200 tl arasında hem Amd hem İntel tabanlı PC toplar mısınız? Full HD ayarlarda GTA V, World of Warcraft, Battlefield 4 gibi oyunlarda +60 FPS alabileceğim.

Çok kararsız kaldım.
Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? PS4 mü, PC mi?

Not: Moderatör arkadaşlar lütfen hayali sistem toplama deyip ceza vermeyin. Birde konuyu yanlış yerde açtıysam düzeltirseniz sevinirim.
Herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana göre PC, başkasına göre bu tercih PS4'tür. Ama unutma, PS4'te oyunlar genellikle 30 FPS.

Sistemin:

Giriş Seviyesi Oyun
AnakartAsus M5A97 R2.0MSI H81M-P33
İşlemciAMD FX X6 6300Intel Core i3 4160
Bellek8 GB RipjawsX Kit – F3-14900CL9D-8GBXL
Ekran KartıMSI R7 370 GAMING 2GAsus GTX 750 Ti STRIX OC
Ortak Bileşenler
DepolamaWD 3.5″ 1TB Caviar Blue
KasaCooler Master RC-K350
Güç KaynağıKasaya dahil 600W
MonitörASUS 21,5” VS228NE
Fiyat (KDV Dahil)2381 TL2063 TL
[TBODY] [/TBODY]

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı