2200 TL'ye Ryzen 3 2200G sistem alınır mı?

Bütçe
2200

HankMoody o

Centipat
İşlemci: Ryzen 3 2200G = 525 TL
Anakart: Gigabyte B450M S2H = 430 TL
RAM: Corsair Vengeance (2x8) 3000MHz = 450 TL
SSD: Adata SU630 240GB = 187 TL
HDD: 320GB (Eski PC'den kalma)
Kasa ve PSU: Corsair CASE - CC-9011151v2 ve Corsair VS550 = 526 TL

İlk defa topladığım bir PC. İleriye yönelik mi? İleride ekran kartı ekleyip, yükseltmeler yapacağım. Sizce nasıl? Toplam maliyeti 2.161 TL, alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maksimum bütçeniz 2200 TL mi? Eğer arttırabiliyorsanız;

Bu sistemde ilerisi için Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 1600, aynı RAM'den 1 adet daha alınarak daha performanslı hâle getirilebilir. Ek olarak kasa ve PSU dandik fakat bir süre götürür. 80+ sertifikası olduğu yazıyor ama inanmak güç. APU sistemden daha fazla performans vereceği kesin.

Fikrimce biraz daha bekle. Genel anlamda ileri yönelik değil. RAM'ler iyi fakat sistem düşük kalmış. Şu zamanda alınabileceğini düşünmüyorum. En azından biraz daha bütçeni yükseltip bir ekran kartı ekle. Zaman içinde eklemeler yaparsan daha çok zarara girersin. Bütçeni 3000 TL'ye çıkartıp iyi, güzel hazır bir sistem al.

Bu sistemi anakartı B450M yapıp, SSD'yi ise Adata 480GB yapıp al. Geriye kalan parayı da biriktir ekran kartına.

Fikrimce biraz daha bekle. Genel anlamda ileri yönelik değil. RAM'ler iyi fakat sistem düşük kalmış. Şu zamanda alınabileceğini düşünmüyorum. En azından biraz daha bütçeni yükseltip bir ekran kartı ekle. Zaman içinde eklemeler yaparsan daha çok zarara girersin. Bütçeni 3000 TL'ye çıkartıp iyi, güzel hazır bir sistem al.
Maksimum bütçeniz 2200 TL mi? Eğer arttırabiliyorsanız;

Bu sistemde ilerisi için Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 1600, aynı RAM'den 1 adet daha alınarak daha performanslı hâle getirilebilir. Ek olarak kasa ve PSU dandik fakat bir süre götürür. 80+ sertifikası olduğu yazıyor ama inanmak güç. APU sistemden daha fazla performans vereceği kesin.

Genellikle LOL, CS:GO tarzı oyunlar oynuyorum ki üniversite sınavına hazırlanıyorum. Yenilesem bile 2021'in sonlarına doğru yenilerim. Onun için çok fazla bütçem yok maksimum 2200. Aklınızda düşük bütçeli F/P ürün var mı?

Genellikle lol, cs:go, tarzı oyunlar oynuyorum ki üniversite sınavına hazırlanıyorum. Yenilesem bile 2021'in sonlarına doğru yenilerim. Onun için çok fazla bütçem yok maksimum 2200. Aklınızda var mıdır? Düşük bütçeli f/p ürünü?

Genellikle lol, cs:go, tarzı oyunlar oynuyorum ki üniversite sınavına hazırlanıyorum. Yenilesem bile 2021'in sonlarına doğru yenilerim. Onun için çok fazla bütçem yok maksimum 2200. Aklınızda var mıdır? Düşük bütçeli f/p ürünü?
Çok özür dilerim yazdığım mesaja link koymayı unutmuşum. Cidden kusura bakmayın.
Düzelterek yazıyorum.

Bu sistemi anakartı B450M yapıp, SSD'yi ise Adata 480GB yapıp al. Geriye kalan parayı da biriktir ekran kartına.

Çok özür dilerim yazdığım mesaja link koymayı unutmuşum. Cidden kusura bakmayın.
Düzelterek yazıyorum.

Teşekkürler dostum, bu da iyimiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı