2200 TL'ye Ryzen 5 1600 sistem alınır mı?

Pek anlamam açıkçası Ryzen anakartlardan :)

Hocam 2.el neredeyse aynı fiyatlara bulunabiliyor, 2.el ürün attığınız için 2.el fiyatlarına bakmak lazım. Anlamanız önemli değil hocam forumun zaten amacı bilgi edinip yardımlaşmak. Arkadaş alacaksa B450M S2H V2 modelini alması daha mantıklı pasif soğutması mevcut.

Teşekkürler arkadaşlar sizin önerileriniz sayesinde almamaya karar verdim zaten kafama yatmamıştı biraz daha para biriktirip sıfır güzel bir şey alacağım ileride.

Yaklaşık 2 yıldır Ryzen 5 1600 AF kullanıyorum beni hiç yarı yolda bırakıp gitmedi.
Ekran kartı olarak RX 570 4 GB 256 bit takılı.
Ana kartım Gigabyte A320M S2H modeli.
Alınır tavsiye ederim.

@The Theseus @Globo Beğenmedim ifadesi ne için bilmeme izin verirseniz hak vereceğim.
Hak vermene gerek yok hocam işlemci+anakart alınmaz bu fiyata siz PSU konusunda yorum yapmışsınız haksızsınız diyemem ama haklı olduğunuz nokta abartıldığı kadar yüksek değil teknoloji şans işi.

Buradaki işlemciye de bakılabilir güvenilir midir bilmiyorum ama fiyat iyi. PSU konusunda en dip markadan ortalama üstüne kadar kullandım en dip olanı sorun çıkarmadı XPG Pylon sıkıntı çıkardı. Bir cihazı kullanmadan bu çöptür demek haksızlık bence. Şonuçta bu cihazlar bozulsun diye üretilmiyor. Özetle konudaki bileşenler alınmaz.

Hak vermene gerek yok hocam işlemci+anakart alınmaz bu fiyata siz PSU konusunda yorum yapmışsınız haksızsınız diyemem ama haklı olduğunuz nokta abartıldığı kadar yüksek değil teknoloji şans işi.

Buradaki işlemciye de bakılabilir güvenilir midir bilmiyorum ama fiyat iyi. PSU konusunda en dip markadan ortalama üstüne kadar kullandım en dip olanı sorun çıkarmadı XPG Pylon sıkıntı çıkardı. Bir cihazı kullanmadan bu çöptür demek haksızlık bence. Şonuçta bu cihazlar bozulsun diye üretilmiyor. Özetle konudaki bileşenler alınmaz.
1600 AF yerine aynısı olan 2600 tavsiye ederek şaka yaptığınızı varsayıyorum.

En dandik güç kaynağı bile sandığınızdan çok daha dayanıklı.
Forumda en çok tavsiyeden kaçındığım öneri PSU önerisidir, çünkü PSU cidden önemlidir, bütün parçaları yakabilme potansiyeline sahip parçadır. İnce eleyip sık dokumak gereklidir. GamePower, Rampage vs. tarzı markaların PSU’ları bu ve diğer forumlarda bomba olarak lanse edilir, arkadaş haklı.

En dandik güç kaynağı bile sandığınızdan çok daha dayanıklı.
Çok dayanıklı mı ? Gamepower PSU da 2 defa elektrik kesintisi olsun kısa devreden tüm sistem çöp olabilir değer mi böyle bir risk 200tl fazla vermemek için ?
@The Theseus çok komik hahaha

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı