Çözüldü 2200G işlemci 3.85 GHz'den Düşürmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
21
BIOS'dan Asus Optimal ayarını açınca bir nevi OC yaptı ancak o ayarı kapattığımda da hala 3.85 GHz'de çalışıyor işlemci. Bunu el ile nasıl düşürebilirim voltaj ile birlikte? Boşta olduğu halde 3.85 de çalışıyor fazla güç tüketip ısınmasını istemiyorum. İşlemcinin normal frekansı 3.50, Boost ise 3.70.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben BIOS'da nasıl RAM miktarının değiştirilebileceğini bulamadım. APU'yu kullanmıyorum, harici ekran kartı var APU devre dışı.
BIOS'u varsayılan ayarlara alınca tekrar eski hızına döndü, sorun çözüldü.
BIOS'dan Asus Optimal ayarını açınca bir nevi OC yaptı ancak o ayarı kapattığımda da hala 3.85 GHz'de çalışıyor işlemci. Bunu el ile nasıl düşürebilirim voltaj ile birlikte? Boşta olduğu halde 3.85 de çalışıyor fazla güç tüketip ısınmasını istemiyorum. İşlemcinin normal frekansı 3.50, Boost ise 3.70.

Eki Görüntüle 293046
İşlemcinde APU'yu nasıl çalıştırdığını öğrenebilirmiyim. Onun haricinde GPU'ya nasıl ram verildiğini?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı