2200G sistemde 3 slot RAM kullanımı sorun olur mu?

Fibonacci

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar halihazırda Ryzen 2200G, 2x4 GB G.Skill Ripjaws 2400 MHz 15 CL APU sistem kullanıyorum. Aynı marka ve modelin 8 GB 2400 MHz 15 CL modelini ikinci el olarak almayı düşünüyorum. Sormak istediğim soru 3 slot RAM kullanımı APU sistemde herhangi bir sıkıntı yaratır mı? Üzerine aşağı yukarı 150 lira gibi bir fiyat farkı koyul piyasada aynı modelin 3000 MHz 16 CL olanını mi tercih etmeliyim? Şimdiden teşekkürler.

Aynı modelin 3000MHz olanını seçmeniz bir anlam ifade etmez çünkü frekansların aynı olması lazım. 2400MHz CL15 aynı model RAM ile 3 slot RAM sorun çıkarmaz ama sonradan zamanı gelince 4 yapsanız iyi olabilir.

Aynı modelin 3000MHz olanını seçmeniz bir anlam ifade etmez çünkü frekansların aynı olması lazım. 2400MHz CL15 aynı model RAM ile 3 slot RAM sorun çıkarmaz ama sonradan zamanı gelince 4 yapsanız iyi olabilir.

Teşekkür ederim sıfır üründe birkaç işlemle CL değeriyle MHz değerlerini düşürüp kullanabilirim belki diye düşünmüştüm. Maalesef topladığım zamanda RAM fiyatları çok ekstrem rakamlardı o yüzden 4 slot anakart almıştım şu anda da 4x2 RAM bulamıyorum. Peki 2400 MHz 8 GB ikinci el bir bellek için 250 lira nasıl bir fiyat bilginiz var mı?

Peki 2400 MHz 8 GB ikinci el bir bellek için 250 lira nasıl bir fiyat bilginiz var mı?

Garip bir şekilde 2400MHz 8 GB RAM fiyatları 2x8 3000MHz CL16 belleklerinkine yakın, anlam veremedim açıkçası Akakçe'den öyle görüyorum. Fakat bu tablodan anladığıma göre sanırım iyi sayılabilecek bir fiyat.

Teşekkür ederim sıfır üründe birkaç işlemle CL değeriyle MHz değerlerini düşürüp kullanabilirim belki diye düşünmüştüm.

Öyle kullanabilirsiniz ancak aynı model olmalarına rağmen RAM çiplerinin aynı olduğundan emin olun. Yoksa çip farklılığından yine mavi ekran alabilirsiniz.

Garip bir şekilde 2400MHz 8 GB RAM fiyatları 2x8 3000MHz CL16 belleklerinkine yakın, anlam veremedim açıkçası Akakçe'den öyle görüyorum. Fakat bu tablodan anladığıma göre sanırım iyi sayılabilecek bir fiyat.

Öyle kullanabilirsiniz ancak aynı model olmalarına rağmen RAM çiplerinin aynı olduğundan emin olun. Yoksa çip farklılığından yine mavi ekran alabilirsiniz.

Evet şu an G.Skill markalarda piyasadaki bellekler 3000 MHz olsa da CL değerleri 16. anladığım kadarıyla 15 CL olanlar pek fazla yok. Bu baktığım üründe marka model 15 15 15 35 değerleri tamamen aynı.

Geri
Yukarı