2200G sisteme RAM takviyesi

ExarKun

Hectopat
Merhabalar dostlar, yine bir konuda sizin bilgilerinize danışmaya geldim. RAM mevzusunda biraz bilgi eksikliğim var. Sistemim şu ögelerden oluşuyor; ASUS Prime B450M-K, Ryzen 3 2200G + Sapphire Pulse RX580 4 GB + G.Skill 8 GB 2400 MHz CL15 DDR4. Sistemim bazı oyunlarda özellikle Online rekabetçi oyunlarda (Battlefront 2, Battlefield 1 ve 5 vb.) darboğaz yapıyor farkındayım fakat yeni bir işlemci alacak imkanım yok. Çift kanal RAM'li sistemlerde performansın yükseldiğini gördüm bu yüzden 8 GB RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum. Fakat internette G.Skill 2400 MHz CL15 DDR4 RAM bulamadım. Hepsiburada'da Kingston HyperX Fury 8 GB 2400MHz DDR4 RAM gördüm. Sorum şu ki, bu RAM'ı alıp sistemimde kullansam bir sıkıntı olur mu? Marka fark eder mi?

Elinizde olan parçanın aynısından ikinci el bulabilirsiniz. Uyum sorunları olduğu için tavsiyem elinizde olanı satıp kit halinde almanız.

Hocam bu RAM'lerin AMD de sorun çıkarttığını duydum.

Hocam, zaten 16 GB olmazsa olmaz oldu. Farklı bellekler çalışabiliyor. Fakat uyumsuzluk da yapabiliyor. Aynısı dediğiniz gibi çok zor. Bence, ya verdiğim linkte bulunanı alın veya satıp kit olarak alın.

Size bir öneri vereyim. Aynı RAM'den bir tane daha alıp 3000 MHz'e kadar OC yapıp HCI Memtest ile test etmeni öneririm. Ben bu konuyu görmesem kendimi mahvediyordum sanırım.

Hocam bu RAM'lerin AMD de sorun çıkarttığını duydum.
Marka olarak mı sorunlu?
Elinizde olan parçanın aynısından ikinci el bulabilirsiniz. Uyum sorunları olduğu için tavsiyem elinizde olanı satıp kit halinde almanız.

Hocam, zaten 16 GB olmazsa olmaz oldu. Farklı bellekler çalışabiliyor. Fakat uyumsuzluk da yapabiliyor. Aynısı dediğiniz gibi çok zor. Bence, ya verdiğim linkte bulunanı alın veya satıp kit olarak alın.
Dediğiniz gibi kit olarak almak daha mantıklı gibi. Çok teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için.
Size bir öneri vereyim. Aynı RAM'den bir tane daha alıp 3000 MHz'e kadar OC yapıp HCI Memtest ile test etmeni öneririm. Ben bu konuyu görmesem kendimi mahvediyordum sanırım.
OC olaylarına biraz uzağım biraz da tedirgin yaklaşıyorum, bir de dediğim gibi bu işlerle ilgili pek tecrübem yok. Ama çok teşekkür ederim cevabınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı