2200TL Gaming monitör tavsiyesi

Selskab

Decapat
Herkese selamlar başlıktan'da anlaşılacağı gibi yeni Gaming monitör almak istiyorum. Sabit bir oyun odağım yok fakat çoğunlukla FPS tarzı ( CS:GO, R6, mw. vs.) oyunlar oynamaktayım.
Bütçem 2.200 civarı 144Hz'den aşağı olmayacak şekilde olmalı.
Aklımdaki bazı soruları'da sizinle paylaşmak istiyorum, öncelikle Curved ekran ve flat ekran arasında çok kararsızım bu konuda siz ne önerirsiniz?
İkincisi ben kendi çapımda biraz araştırma yapıp AOC G2590PX modeli ve AOC C-G24G1 modelini buldum ama ben tekrardan sizlerin görüş ve tavsiyelerini bekliyorum.
Aranızda yeniyim ve bu ilk konum bir hatam varsa kusurma bakmayın ilgilenen herkese teşekkürler.

O zaman yırtılmaları önlemek için size G-Sync bir monitör önermek daha iyi olur. Bütçenizi zorlayabilirseniz şu en iyisi olur. Asus ROG XG248Q 1ms 240Hz 2xHDMI DP 23.8" Full HD Gaming (Oyuncu) Monitör incehesap.com (240Hz ve ekran kartınıza uyumlu G-Sync teknolojisi var)

2220 TL civarı olarak ise şu olabilir.

Aslında benim aklımda MSI vardı ama biraz araştırma yaptım ve MSI monitörlerde ölü piksel vs. Oluyormuş bir de kime sorsam AOC diyor bu konuda cahil biri olarak geniş bir tartışmaya yol açmak istiyorum ve buraya doğru yere konu açtığımı düşünüyorum.
O zaman yırtılmaları önlemek için size G-Sync bir monitör önermek daha iyi olur. Bütçenizi zorlayabilirseniz şu en iyisi olur. Asus ROG XG248Q 1ms 240Hz 2xHDMI DP 23.8" Full HD Gaming (Oyuncu) Monitör incehesap.com (240Hz ve ekran kartınıza uyumlu G-Sync teknolojisi var)

2220 TL civarı olarak ise şu olabilir.
Bütçemi bu kadar arttıramam en fazla 2.400 gibi olabilir.

Curved 144Hz 1ms olmasından ve güzel bir indirim yakalamamdan dolayı (1300 TL) AOC C24G1 modelini aldım çok memnunum. Ölü piksel sorunu olmadı. Zaten bağzı mazalarda ölü piksel sorununda değişim gerçekleştiriliyor. Almadan önce firma ile konuşup ölü piksel kontrolü yapılmasını isteyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı