220V Fan İle Casper Soğutması

Prof Striker

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
İklimlendirme Teknolojileri
VpbDLv.jpg

Resmi açıp yakınlaştırabilirsiniz. Casper pişmanlıktır! Siz siz olun Casper ibaresini gördüğünüz yerden uzaklaşın. :D Not: PC benim değil. :D Fanlar 220V bu arada en fazla bu kadar oluyor en iyi soğutma bu kadar daha aşağısına inemedim. :D

Evet bir klima santrali yapmıştık okulda onun için kullanmıştık emiş gücü ve üfleme gücü muazzam fakat aşırı gürültücü. :D Karaköy'de bulabilirsin 5-10 TL civarı birşey.

Klima santrali dediğin herhalde ufak bir dolap içini soğutmak için. :) Binalarda kullandığımız klima santral motorları ciddi miktarda yük çeken, üç fazlı (380 V) güçlü fan motorları.

Hayır bizim yaptığımız, ilk önce kompresörle suyu soğutuyoruz sonra su pompası ile reküparatörde suyu gezdiriyoruz, içerideki sıcak havayı atıp dışardaki havayı hem nemlendirip hemsoğutarak içeri veriyooruz. Böylece hava soğumuş oluyor.
Buda fanların 220V olduğu bi video. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Minyatür chiller de var yani, güzel proje. Gerçek boyutluları da güzel ekipmanlar. :)

O cihazların otomasyonuyla uğraşıyorum ben de akıllı binalarda. Örneğin hava alanlarında.

Son düzenleme:
Doğrudur biz sadece el işciliği ile küçüğünü yaptık, iklimlendirme okuduğum için atölyede bunlarla uğraşıyoruz. Bu hali bile %60 verimlilik sağlıyor fabrikasyon olanları maximum %90 yani çok güzel makina çapraz akış yapılıyor reküparatörle. Bulan çok akıllı bi insan mış. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı