225/50/R17 binek otomobil lastik önerisi

7yalova7

Hectopat
Merhaba,

225/50/R17 ölçüsünde binek otomobil için lastik aramaktayım. Daha önce michelin kullanmıştım fakat diğer markalara göre çabuk bitti ve yumuşak bir lastikti.

Michelin'in alt markası olan riken marka lastik aldım, hatalı çıktı. Lastikler değiştirildi, değiştirilenler de hatalı çıktı ve iade ettim. Demek istediğim bilinmedik alt markalar olmazsa sevinirim.

Şu anda ise Goodyear eagle F1 assymmetric 5 kullanmaktayım. Genel olarak kolay patinaja düşüyor, özellikle ıslak havalarda.

Lastikte aradığım özellikler michelin gibi hızlı bitmemesi ve Goodyear gibi kolay patinaja düşmemesi. Yol tutuş ve sessiz olması.

Fiyat olarak Goodyear'lar 3500/3800 arasında. Michelin pilotsport 5 serisini çok övüyorlar yol tutuşu ile. Fakat fiyat olarak 5000 civarında, ve bütçemi aşıyor.

3500/4000 civarında sessiz ve yol tutuşu iyi olan, çabuk bitmeyecek bir lastik önerebilir misiniz?

2019'dan beri tüm araçlarıma bulabilirsem yazlık binek olarak Falken alıyorum. Dağ, tepe, otoban, bozuk yol, yağmur çamur hiç üzmedi. Megane 3 üzerinde en az 45 bin km aktif kullandım, arabayı satarken lastiğin yarısı hala duruyordu. Hiç delinmedi, balon yapmadı.
Şu anki aracımda aciliyette uygun ebat bulamadığım GoodYear Eff. grip 2 var. Hiç memnun değilim. Azıcık ıslak zemin olsun lastikler kaymaya başlıyor.
Kışlık için ise önerim Nokian WR serisidir. Geçen seneki ağır karda milletin kan ağladığı, yolda kaldığı rampalarda hiçbir şey yokmuş gibi taşıdı beni. Yine aciliyet ve boyut meselesi yüzünden bu aracıma Bridgestone LM005 aldım, lastik bana hiç güven hissi vermiyor.

Ben normalde hep Michelin alırım ancak arabanın üstünde gelen Hankook'lar da fena değil gibi. Ben olsam yine Michelin alırım. Ne kadar sürede bitti lastikler?

Tam net hatırlamıyorum ama misal Goodyear 10 birimde bittiyse, michelin 6-7 birim de bitmişti.

2019'dan beri tüm araçlarıma bulabilirsem yazlık binek olarak falken alıyorum. Dağ, tepe, otoban, bozuk yol, yağmur çamur hiç üzmedi. Megane 3 üzerinde en az 45 bin km aktif kullandım, arabayı satarken lastiğin yarısı hala duruyordu. Hiç delinmedi, balon yapmadı.
Şu anki aracımda aciliyette uygun ebat bulamadığım Goodyear eff. Grip 2 var. Hiç memnun değilim. Azıcık ıslak zemin olsun lastikler kaymaya başlıyor.
Kışlık için ise önerim nokian wr serisidir. Geçen seneki ağır karda milletin kan ağladığı, yolda kaldığı rampalarda hiçbir şey yokmuş gibi taşıdı beni. Yine aciliyet ve boyut meselesi yüzünden bu aracıma bridgestone LM005 aldım, lastik bana hiç güven hissi vermiyor.

Falken'in önerebileceğiniz bir serisi var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı