Lastik önerisi

adac.com'daki ve tyrereviews.com'daki lastik testlerini inceleyerek fiyat/performans lastiğini seçebilirsin. Yaşadığın iklimi de göz önünde bulundur tabii. Tavsiyem dandik markalardan uzak durman ve iyi markaların da kötü ürünlerini almaman. Lastik arabanın en önemli parçasıdır, arabayı vezir de eder, rezil de eder. Arabanın hızlanmasını, viraja girmesini, frenlemesini, yakıtını etkiler.

O bütçede Bridgestone Turanza T05 iyi gibi ancak ıslak zeminde hoşuma gitmiyor.

Alabiliyorsan Continental Premium Contact 6 veya Ultra Contact 6 al yazlık olarak.

Bütçe olarak lastik başı maksimum 1000 TL düşünüyorum hocam. Dediğiniz Continental Premium Contact 6 uzun ömürlü olur mu?

Nexen markasını şiddetle tavsiye ederim, Kore üretimi bir firma ve lastiklerine 6 ay kasko sunuyor herhangi bir patlama, balon, yarılma gibi durumlarda 1E1 değişim veriyor.

N Blue S serisi ise A-A etiket değerine sahip ayrıca vw, Audi, Hyundai, Porsche gibi markalarda OEM olarak çıkmaktadır.

Uzun ömürlü olur mu hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe olarak lastik başı maksimum 1000 TL düşünüyorum hocam. Dediğiniz Continental Premium Contact 6 uzun ömürlü olur mu?

Ömür olarak bir şey diyemem ancak Youtube 'da kullanıcıların uzun süreli kullanım sonrası videolarını inceleyebilirsiniz. Bu sizin kullanımınıza, kullanılan yola, lastik basınçlarının düzenli olarak takip edilip edilmediğine bağlı olarak değişken olacaktır.
Bak bu videoda adam 30.000 KM yapmış;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben kaç KM götüreceğinden çok beni ne derece tatmin edeceğine bakıyorum. Bir lastiğin ömrü maksimum 5 yıl, yıllık 10.000 KM yapmıyorum bile, Bu lastiğin 50 bin KM rahat gideceğini düşünüyorum, dahasını da gider tabi. Dediğim gibi sen viraja girmeyi bilmezsen, nasılsa dönüyor deyip hızlı ve yanlış girersen lastiği silersin, sürekli fren kullanırsan yine silersin, ani kalkışlar ve sürekli yüksek hızlarda kullanım yaparsan yine silersin. Bugüne kadar diş derinliği anlamında hiç lastik bitiremedik, hepsi çürümekten ve yıldan çöp oldu.

Ekleme; Continental Premium Contact 6 Adac testlerine göre en iyisi; Reifentest 2021: Sommerreifen für die Golfklasse 205/55 R16 | ADAC
Tabi sizin alacağınız lastik ebatına göre de bakmak gerekiyor, ve hangi şehirde kullanacağınıza göre.

Lastiklerin kullanım ömürleri kullanıcılara bağlıdır eco contact yerine ben nexen tercih ettim hem etiket değerleri daha iyi ,kasko ve garanti kapsamı çok daha uzun fiyat olarakta daha avantajlı. Nexen markası Türkiye'de fazla bilinmiyor fakat Avrupa ve Amerika'da popüler bir marka.

Ömür olarak bir şey diyemem ancak Youtube 'da kullanıcıların uzun süreli kullanım sonrası videolarını inceleyebilirsiniz. Bu sizin kullanımınıza, kullanılan yola, lastik basınçlarının düzenli olarak takip edilip edilmediğine bağlı olarak değişken olacaktır.
Bak bu videoda adam 30.000 KM yapmış;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben kaç KM götüreceğinden çok beni ne derece tatmin edeceğine bakıyorum. Bir lastiğin ömrü maksimum 5 yıl, yıllık 10.000 KM yapmıyorum bile, Bu lastiğin 50 bin KM rahat gideceğini düşünüyorum, dahasını da gider tabi. Dediğim gibi sen viraja girmeyi bilmezsen, nasılsa dönüyor deyip hızlı ve yanlış girersen lastiği silersin, sürekli fren kullanırsan yine silersin, ani kalkışlar ve sürekli yüksek hızlarda kullanım yaparsan yine silersin. Bugüne kadar diş derinliği anlamında hiç lastik bitiremedik, hepsi çürümekten ve yıldan çöp oldu.

Ekleme; Continental Premium Contact 6 Adac testlerine göre en iyisi; Reifentest 2021: Sommerreifen für die Golfklasse 205/55 R16 | ADAC
Tabi sizin alacağınız lastik ebatına göre de bakmak gerekiyor, ve hangi şehirde kullanacağınıza göre.
Önümüzdeki yaz kullanıcam 2021 üretimi alsam bir sorun olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı