23.000 TL'ye kadar Gaming laptop önerisi

5800H - 3060 L5 Pro Cyberpunk sicakliklari. %100 fan, ses cok rahatsiz edici olmasa da uzun sure katlanmak istemiyor insan.Eki Görüntüle 1284128

Gayet iyi sıcaklıklar. GPU 80, CPU 85 derece altındaysa soğutma epey iyi çalışıyor demektir. 2020'den itibaren Legion 5 ve Omen 15 ikilisinin en çok satan cihazlar arasında yer almasının ana nedeni de bu soğutma zaten.

Fanları turboya alınca gayet iyi aslında. Bende 10750H - 2060 versiyonu vardı. İşlemci ortalama 80, ekran kartı 75 derecelerde seyrederdi. OMEN 15'den sıcaklık konusunda şikayet edeni görmedim hiç. Zaten alt kısımdaki ızgaralar hem çok geniş hem de fanlar çok büyük.
YouTube'dan test videosuna baktım hocam, 80 altına düşmüyor, işlemciye yüklenen oyunda ise 85-90 üstüne çıkıyor.

YouTube'dan test videosuna baktım hocam, 80 altına düşmüyor, işlemciye yüklenen oyunda ise 85-90 üstüne çıkıyor.

Hocam bu durum, MSI GE66 11800h ve Omen 17 11800h hepsinde böyle, 80C altında işlemci diye bir şey yok hatta yükseltiyorum 90C altı da yok, BF5'te 1080p Low detayda 90C altına hiçbir cihaz düşmez, ben de adetli var bu cihazlardan, direkt son kullanıcı ile konuşuyorsun yani, o yüzden Omen şöyle, MSI ve ASUS böyle algısına gerek yok ben direkt bilgi vereyim sizlere :)

Bu arada GE66 Raider soğutmanın en iyi olduğu cihazlardan birisi, şu her yeri RGB olan müthiş şık cihaz.

Net bilgi vereyim, 22.0C oda sıcaklığında ki gayet serin bir ortam, işlemci çok rahat 95-100C arasını görüyor BF5'te. Daha dün gece 1 saat kadar Metro'da deathmatch attım. Onda sıkıntı var diyerekten Omen 17'de deniyorum o da 90-95C arası aynı oyun aynı harita ve ortam sıcaklığında.

Mining ile uğraştığım için çok cihaz geçiyor elimden, çok sıkı bir oyuncu olduğum ve hobi olarak da PC dünyasını sevdiğim için gelen cihazlrı testte ediyorum sık sık.

Şu an merak ettim tek sonu sıvı metal soğutma sistemleri, yeni MSI GE76 incelemeleri düşüyor fakat termal olarak bilgiler net değil, 1-2 haftaya güzel testler düşecektir, çok ümitli değilim fakat eğer 80C altına düşebilirse CPU sıcaklıkları harika olur. Hoş ön siparişleri bile 50-60bin TL yeni cihazların.

@losthell cihaz iyi hocam ona lafım yok ancak 90 üzerini görürse makine bana fazla geliyor o değerler, bu sıcaklığın bir tık ötesinde yumurta pişiyor hocam. 😂

Evet öyle tabii ama güncel durum böyle, ne yapılabilir, TB kapatılıp fan devri arttırılır ve 70-80C arası çok rahat oyun oynanır. Benim bahsettikleri Auto fan ayarında ve TB açıkken oluşan değerler.

Attığın tonfang kasa bir de Delta 3060'tan güçlü ama hem W'ı az hem de MUX yok, Max-P ve MUX'lu 3060 daha güçlü oluyor.
Bu bütçede tonfang v21.6 alınabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Delta 15 kendim kullandığım için fazla yorum yapmayacağım zaten çok kez yorum yaptım bu konu hakkında. Görüşlerimin taraflı gibi durmasını sevmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı