23.000TL oyun sistemi tavsiyesi

webertt

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Eve oyun bilgisayarı almayı düşünüyorum. İş ile ilgili bir durum yok, render vs. kullanmayacağım açarsam Word, Excel Outlook maksimum.
Yıllarca yeni çıkan oyunları oynayamamış bir neslin evladı olarak, çocuklar baba bu oyunu indirsene dediğinde "bizim bilgisayar kaldırmaz" demeyeceğim bir sistem arıyorum. Sistemin oyunları Ultra HD olarak oynatmasına gerek yok medium ayarlarında altına düşmeden mümkün mertebe bütün oyunları açmasını ve takılmadan donma yapmadan çatır çatır oyun oynatacak sistem arıyorum. Bazı ekran kartlarını not etmiştim ama depremlerden sonra takip edemedim ve birçoğu şu an stokta yok.
Monitör olarak elimdekini kullanacağım. Sadece kasa istiyorum, kulaklık mouse vs. istemiyorum. https://www.hepsiburada.com/msi-mod...z-monitor-p-HBCV00000EUHT7?magaza=Hepsiburada
Fiyat bazında 20-23K yazdım ama çok gerek varsa maksimum 25e kadar çıkarım.

Son düzenleyen: Moderatör:

@raidExodus

Teşekkürler tavsiyen için. Mesela öncesinde ASUS Radeon ROG RX 6800 bakıyordum fark var mıdır 6800'ler arasında?

@Mamacita
Anladım monitör yüzünden görüntü kalitesini heba etmiş oluyorum, rx 6800 almak gereksiz mi? Peki monitör tavsiyesi ile beraber verebilir misiniz max 25k?

@raidExodus

Teşekkürler tavsiyen için. Mesela öncesinde ASUS Radeon ROG RX 6800 bakıyordum fark var mıdır 6800'ler arasında?

@Mamacita
Anladım monitör yüzünden görüntü kalitesini heba etmiş oluyorum, rx 6800 almak gereksiz mi? Peki monitör tavsiyesi ile beraber verebilir misiniz max 25k?

Soğutma farkı olur. Birde belki 1-2 FPS oynar onun dışında sorun olmaz.

@raidExodus

@Mamacita
Anladım monitör yüzünden görüntü kalitesini heba etmiş oluyorum, RX 6800 almak gereksiz mi? Peki monitör tavsiyesi ile beraber verebilir misiniz Max 25k?

Gereksiz değil tabii ki 2K da %10-15'lik FPS farkı var testlerde 6800'un. ASUS VG27AQ1A kullanıyorum monitör olarak o fiyat bandında iyi bir monitör 5'e almıştım o fiyata başka 2K monitör yoktu ghostingsiz sorunsuz. Zowie 2546'dan geçiş yapmıştım renkleri falan güzel.
Ben hazır sistem kullanmayı sevmiyorum parcalari kendim topladım sizin için sorun yoksa 6700XTLI sistem üstüne 10 klik bir monitör bulabiliriz 25 k ediyor yoksa 6800 üstüne dediğim monitör sizi uzun süre goturecektir.

Monitörü aldınızmı, fiyatını hak etmeyen ve oyun için tasarlanmayan bir monitör.
Evet, geçen sene 2bin tl almıştım. Renginden dolayı odaya uyumlu olsun diyerek alınmıştı 😎

Gereksiz değil tabii ki 2K da %10-15'lik FPS farkı var testlerde 6800'un. ASUS VG27AQ1A kullanıyorum monitör olarak o fiyat bandında iyi bir monitör 5'e almıştım o fiyata başka 2K monitör yoktu ghostingsiz sorunsuz. Zowie 2546'dan geçiş yapmıştım renkleri falan güzel.
Ben hazır sistem kullanmayı sevmiyorum parcalari kendim topladım sizin için sorun yoksa 6700XTLI sistem üstüne 10 klik bir monitör bulabiliriz 25 k ediyor yoksa 6800 üstüne dediğim monitör sizi uzun süre goturecektir.
Monitör bakarken neye dikkat etmem lazım o zaman? @raidExodus önerdiği sistem üzerinden gidersek ya da sizden de sistem önerisi alabilirim.

IPS monitörlerde ghosting sorununa bakmak lazım, colour gamut dediğimiz renklerine bunlara bakarken fiyat mecburen artıyor 5-6 k bandında alabileceğiniz F/P attığım monitör. Mantis sistem şu an da hazır olarak satılan en uygun en çok tercih edilenlerden tek tek isterseniz bakılır fiyat artar kalite artar beni giriş seviye parçalar kurtarır derseniz mantis iyidir 1-2 değisiklikle.

IPS monitörlerde ghosting sorununa bakmak lazım, colour gamut dediğimiz renklerine bunlara bakarken fiyat mecburen artıyor 5-6 k bandında alabileceğiniz F/P attığım monitör. Mantis sistem şu an da hazır olarak satılan en uygun en çok tercih edilenlerden tek tek isterseniz bakılır fiyat artar kalite artar beni giriş seviye parçalar kurtarır derseniz mantis iyidir 1-2 değisiklikle.
Anladım hocam, sistem olarak mantis diye aratınca gaming.gen.tr çıkıyor orada da şu anda 6800 sistemi yok. Yukarıdaki sistemde önerilen değişiklikleri yapinca fiyatı 21k altında kalıyor. Monitör de 7k dersek 28k ya çıktık 😅 ilk amacım bütün oyunları açması, tabii ki oynarken yeterli performans alamazsak onu da istemem. Monitörün oyun zevkini bozacağını düşünmeli miyim o konuda kararsızım, %10-15 fps kaybı çok önemli midir?

Geri
Yukarı