23-24" Monitör Tavsiyesi

kaboom295

Hectopat
Daha fazla  
23,24" monitör arıyorum fakat hangisi iyidir hangisi kötüdür bilmiyorum. TN panel mi IPS panel mi tercih etmeliyim. Bütçeyi biraz artırıp 75Hz mi almalıyım yoksa 60Hz mi ? İkisi arasında fark görebilir miyim ? Curved mi tercih etmeliyim Normal mi ? 5ms monitörle 1ms veya 2ms arasında gözle görülür fark var mıdır ? Sorularıma yanıtlar, beni biraz aydınlatırsanız sevinirim.

Öncelikle monitörü hangi amaçla alıyorsunuz ve oyun oynuyorsanız hangi tür oyunlar oynuyorsunuz? Görüntü kalitesi ve renk tonları olarak IPS ve VA panel tercih edilir. Hz ve Ms değerleri düşük olan monitörler genelde TN panel oluyor. Özellikle PUBG, CS:GO, R6, Battlefield tarzı FPS oyunlarını çok oynuyorsanız Hz ve Ms değerleri önemlidir. Genelde film izlerim, FPS dışında hikaye tarzı oyunlar oynarım derseniz IPS veya VA panel tercih edin kesinlikle. Ben 60Hz 5Ms monitörden 75Hz 1Ms monitöre geçtim ve farkı hissettim. Curved de olabilir normalde onun çok bir önemi yok. Curved monitör herhangi bir sıkıntı yaratmıyor.

Öncelikle monitörü hangi amaçla alıyorsunuz ve oyun oynuyorsanız hangi tür oyunlar oynuyorsunuz? Görüntü kalitesi ve renk tonları olarak IPS ve VA panel tercih edilir. Hz ve Ms değerleri düşük olan monitörler genelde TN panel oluyor. Özellikle PUBG, CS:GO, R6, Battlefield tarzı FPS oyunlarını çok oynuyorsanız Hz ve Ms değerleri önemlidir. Genelde film izlerim, FPS dışında hikaye tarzı oyunlar oynarım derseniz IPS veya VA panel tercih edin kesinlikle. Ben 60Hz 5Ms monitörden 75Hz 1Ms monitöre geçtim ve farkı hissettim. Curved de olabilir normalde onun çok bir önemi yok. Curved monitör herhangi bir sıkıntı yaratmıyor.
Cezam vardı cevap yazamadım.

Genellikle CS:GO, R6 tarzı fps oyunları oynuyorum dediginiz gibi. Ona göre bir monitör önerir misiniz ?

Aşağıdaki ürünü kullanıyorum ben gayet memnunum. Fiyatları daha düşüktü bayağı artmış son zamanlarda.

Viewsonic VX-2457

Bu ürünlere de göz atabilirsiniz.

Asus VP248QG

AOC G2460VQ6

Bu ürün nasıldır acaba ? İnç 21.5 biliyorum. Fakat diğer özellikleri tatmin edici geldi. Fiyatı da uygun.

Bu ürün nasıldır acaba ? İnç 21.5 biliyorum. Fakat diğer özellikleri tatmin edici geldi. Fiyatı da uygun.

Bu fiyata bundan daha iyi özelliklerde ürün bulunmaz sanırım. 21.5" olması problem değilse alabilirsiniz. Ürünü hiç kullanmadığım ve araştırmadığım için ayrıntılı bilgim yok. Kullanıcı yorumlarını felan okuyup öyle alın genede.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı