23-27K laptop tavsiyesi

ata1117

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda kısmetse üniversiteye gideceğim, bir dizüstü bilgisayara ihtiyacım var.

Bu bilgisayarlardan birini almayı düşünüyorum, eğer isterseniz bu fiyat bandında tavsiye verebilirsiniz.

Bazı sorularım var:
Ekran kartının kaç watt olduğu ne kadar önemli?
RAM'in DDR4 mü DDR5 mi olduğu ne kadar önemli?
Ryzen 5 5600h Intel'de aşağı yukarı hangi işlemciye denk geliyor?
12. nesil i5 ile 11. nesil i7'den hangisini neden tercih etmeliyiz?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim iyi günler.

Son düzenleme:
Hem ekranı küçük hem ince hem zarif olsun he ben bir de film izlerim ekran kaliteside iyi olsun hem oyun oynatsın hem gündelik işlerimi hallederim diyorsan ASUS zenbooklara bak ses kaliteside çok yüksek diğer laptolara göre.

Öncelikle sorularınızı cevaplayayım;
1-Bir tık önemli. Örneğin 60 watt 3050 Ti ile 85 watt 3050 Ti arasında Valorant'ta gözle görülür bir fark olduğunu görmüştüm.
2-Kişiden kişiye değişir ve yapacağınız işlere bağlıdır. Ama güncellik ve performans açısından DDR5 daha iyi olacaktır.
3-5600H bir işlemci, nasıl bir ekran kartına denk gelebilir ki hocam :D İşlemci dediğinizi varsayarsak 11400H'a yakın hemen hemen.
4-12. nesil i5 daha iyi olur. Çünkü 5900HX gibi bir işlemciye fark atıyor.

Tavsiye ettiklerim:

Monster alma, ASUS'un MSI oyuncu laptoplarından al. Monster sıkıntılı.

Bunu al: https://www.hepsiburada.com/asus-ro...-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00001E2064

Bu bütçede 4800H ve 3050 Ti rakiplerine göre çok geride kalır. Ayrıca bu seri gereksiz pahalı, eğer 3050 Ti ekran kartlı laptop alacaksa bile 5600H veya 11400H işlemcili almalı.

Monster'ın Clevo kasa modelleri sıkıntılı, Tongfang'ler sizin attığınız ROG STRIX serisine kafa tutuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı