23 yaşında sakalların seyrek olması

philadelphia

Femtopat
Merhaba arkadaşlar. Ben 23 yaşımdayım sakallarım adam gibi çıkmıyor. Bıyık ve çene altı bir de faullerde var ama aşırı seyrek yanakta falan yok. Çok rezilce bir durum.
Arkadaşlar arasında eksiklik hissediyorum bu şekilde. Sakalın adam gibi çıkması için bir ara sürekli jilet vurdum ama faydası olmadı. İşe yarayan bir şey var mı? Serum falan demeyin beleş bir yol lazım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Genetik yapınızı değiştirmek pek mümkün değil. Çünkü bunlar kıl kökünüz ile alakalı. Mevcut yöntemler sadece mevcut olan kılların gürleşmesini, kalınlaşmasını sağlar. Fakat yeni kıl çıkarımı yapmaz. 24 yaşına kadar sakalı çıkmayan ama 26 yaşında benden daha gür sakala sahip olan tanıdığım da oldu. Yapabileceğiniz tek ücretsiz bakım; sabunla yüzünüzü yıkamak. Bu; gözenekleri temizler, çıkacak olan kıllar var ise onların önündeki engelleri açar.

Hocam ben 16 yaşındayım sakal ile başım belada. Okulda sakal kontrolü falan yapıyorlar e bende de maske var, çene sakalı bırakıyorum. Çıkar zamanla merak etmeyin. Yanii umarım :D.

Bu genetik bir durum olduğu için rezilce bir durum olduğunu düşünmüyorum. Genetik yapınızı değiştiremeyeceğinize göre pek yapabileceğiniz bir şey yok gibi.

Bu durum genetik. Dert etmeye gerek yok. Bende de çok gür sakal yok. Normal çıkıyor. Sizden de 17 yaş büyüğüm. Örnek olarak benim dayımda da gür sakal yok. Benim oğlanların da daha gür sakalları olacağı belli. Adamların dayısı orman gibi. Dediğim gibi genetik bir durum.

Geri
Yukarı