23 yaşından sonra tıp okunur mu?

Sarı Mercedes

Picopat
Arkadaşlar yakında Almanya'ya gidiyorum. C1 seviyesinde İngilizce biliyorum. Biraz almancam var. Biraz araştırma yaptım C1 seviyesinde Almanca bilen + lise diploması 80'in üzerinde olan kişiler Almanya'da üniversite okuma hakkına sahipmiş. Lisans mezunuyum. Sizce elinizde böyle bir şansınız olsa Almanya'da okur muydunuz?

Vallahi dershanede bir arkadaşla tanıştım o da senin gibi düşünüp evet giderim demiş, çocuk 1 sene içerisinde C1 seviyesi Almanca'ya ulaşamamış ve tam hatırlamamakla beraber 5-6k € yakıp geri dönmüş. Deden zenginse git derim...(babanın zengin olması bile yetmez bu devirde ona)

Vallahi dershanede bir arkadaşla tanıştım o da senin gibi düşünüp evet giderim demiş, çocuk 1 sene içerisinde C1 seviyesi Almanca'ya ulaşamamış ve tam hatırlamamakla beraber 5-6k € yakıp geri dönmüş. Deden zenginse git derim...(babanın zengin olması bile yetmez bu devirde ona)
Kardeşim kendi imkanlarımla gidiyorum aslında vizemi bile bi otomotiv firması aldı. Yakında konsolosluktan haber gelicek. Konsolosluk vizemi onaylayınca gideceğim. Hem çalışıp hem okumak istiyorum tekrardan yapabilir miyim bilmem yalnızlığı seviyorum. Yalnız mücadele etmeyi seviyorum.

Kardeşim kendi imkanlarımla gidiyorum aslında vizemi bile bir otomotiv firması aldı. Yakında konsolosluktan haber gelecek. Konsolosluk vizemi onaylayınca gideceğim. Hem çalışıp hem okumak istiyorum tekrardan yapabilir miyim bilmem yalnızlığı seviyorum. Yalnız mücadele etmeyi seviyorum.

Maddi açıdan sıkıntın yoksa tamam ama unutma 1 yıl hazırlık okursun hazırlıkta C1 seviyesinde Almanca'yı öğrenmen gerekiyormuş.

Zengin falan değilim knk. İnsan kendi çabasıyla da okuyabiliyor.

🤣. Tıp okumak çok zor iş. Tam 6 yıl. Bunun üzerine farklı farklı şeylerde okuman lazım diye biliyorum. Hiç uzatmadan okusan 8 yol olur desek 32 yaşında mezunsun. Daha ise gireceksin de tecrübe kazanacaksın da ohoo o. O zamana kadar nasıl gecineceksin peki? Para lazım işte.

🤣. Tıp okumak çok zor iş. Tam 6 yıl. Bunun üzerine farklı farklı şeylerde okuman lazım diye biliyorum. Hiç uzatmadan okusan 8 yol olur desek 32 yaşında mezunsun. Daha ise gireceksin de tecrübe kazanacaksın da ohoo o. O zamana kadar nasıl gecineceksin peki? Para lazım işte.
Knk her türlü tecrübem var. Girmediğim sektör kalmadı.

Olmadı çalıştığım iş üzerinde teknik bir bölüm okurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı