230-300W PSU Önerisi

physX10

Centipat
Yer
Çankaya/ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, 250-300W arası ucuz, enerji tasarruflu, sessiz ve güzel bir PSU arıyorum. Bütçem 100-150TL arası.

Donanım özelliklerim,
CPU: Intel Core 2 Duo E7400 2.80GHz
Anakart: ASUS P5KPL-AM SE
Grafik Kartı: AMD Radeon HD5450 2 GB VRAM 64 Bit
Monitör: Samsung SyncMaster 923NW 19" LCD
Sabit Disk: Western Digital 320GB 7200RPM SATA HDD
RAM: 2x2GB DDR2 Kingston RAM
Optik Okuyucu: Yok
Fare ve Klavye: Standart Ofis Fare ve Klavyesi

Bu bileşenlere göre güç hesabı yaptığımda 210W tüketim gösteriyor. Eskiden kullandığım PSU ise 230W nominal, 280W tepe özellikli idi. Yani, 230-300W arası sanıyorum ki işimi görür.

Hesap raporu: Intel Core 2 Duo E7400 2800 MHz Wolfdale-3M AMD Radeon HD 5450 - PSU Calculator - Build zlRmRT

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Benim önerdiklerim marka ve en hesaplı olanlar,yoksa 50₺ bile bulabilirsin
Bunlar gibi mesela

Benim önerdiklerim marka ve en hesaplı olanlar,yoksa 50₺ bile bulabilirsin
Bunlar gibi mesela
Önerebileceğiniz uygun PSU var mı hocam bu listeden? Markalara filan baya uzağım da ben :/

Paylaşım için teşekkür ederim hocam fakat bunlar hem güç tüketimi olarak fazla hem de ücret olarak biraz fazla geldi :/ Ücret olarak 100-150TL arası bir şey bakıyorum. Yazıyı da güncelleyeyim.

@Source arkadaşımızın önerdiği PSU'lar kalitelidir. Kalkıp Everest, Rampage gibi bir markaya 100 TL verirseniz sisteminizden olma ihtimaliniz çok yüksek.
Önerebileceğiniz uygun PSU var mı hocam bu listeden? Markalara filan baya uzağım da ben :/
Marka olarak High Power, FSP, Thermaltake, Aerocool, Xigmatek, gibi markalara bakabilirsiniz.

@Source arkadaşımızın önerdiği PSU'lar kalitelidir. Kalkıp Everest, Rampage gibi bir markaya 100 TL verirseniz sisteminizden olma ihtimaliniz çok yüksek.

Marka olarak High Power, FSP, Thermaltake, Aerocool, Xigmatek, gibi markalara bakabilirsiniz.
Anladım hocam. Bu modüler olan/modüler olmayan/yarı modüler dediği özellik ne acaba?

Geri
Yukarı