2300 TL Giriş Seviyesi Oyuncu Bilgisayarı Sistemi

LethalTouch

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar. Yazın yeni sisteme geçiş yapacağım. Bütçem 2300 tl. Sizce verdiğim sistemde bir hata var mı? Varsa nasıl telafi edebilirim? Şimdiden teşekkürler.
asdasd.png

Bütçeyi biraz zorlarsan 2300TL civarlarında Pentium g3258 + GTX960 veya i3 4160 + GTX960 tarzı bir sistem toplayabilirsiniz. Düşük bütçe için 150-200TL arası bir anakart yeterli olacaktır.

Bu işlemciyi, biraz daha uzun ömürlü bir sisteme sahip olmak için topladım. Aklımdan G3258 de geçiyordu. Nedense gönlüm 8320'den yana. Anakart için haklısınız herhalde, çünkü başka makalelerde okuduğuma göre, veri alışverişi ve diğer olaylar anakart üzerinde gerçekleşiyormuş. Yorumunuz için teşekkürler KaptanPenguen. Ek olarak, Sistemin çöplüğünü değil, hatasını sordum. Bir de Egehan, hatalarımı söylerseniz minnettarım.

Şöyle bir sistemin monitörünü senin koyduğun monitör ile değiştirip bu sistemi alman daha yararlı olacaktır.
upload_2016-1-11_18-47-2.png

Toplam 2078TL. Bu sistem 1900 küsür liraya denk geliyordu fakat dolar biraz artmış. Skylake işlemci ekledim, ileriye dönük olur. 2133 MHz DDR4 ram ve anakart ekledim. R9 380 ise güzel bir ekran kartıdır, yukarıdaki sistem giriş değil orta seviye bir oyun bilgisayarı oldu işini rahat görür. Klavye ve monitor hakkında pek bir bilgim yok onları eklemedim.

Neredeyse aynı olmuş ama hem daha ucuza denk geliyor hemde 500gb yerine 1 tb.

Dosya Ekleri

• Süper Uper Manyak PC.jpg
    Süper Uper Manyak PC.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 191
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı