2300 TL monitör dahil oyun bilgisayarı toplama

Çağdaş Kaan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 2300 tl bütçem var monitör mouse klavle vb. Dahil bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum 5 yıl boyunca pes fifa gibi oyunları ultra ayarlarda 0 kasma ile oynayabileceğim bir bilgisayar önerir misiniz? Teşekkürler.

Alttaki sistemle dediğin oyunları çok uzun yıllar yüksek ayarlarda rahat oynarsın. Şu an her oyunu Ultra'da kaldırabilecek kapasiteye sahip bir ekran kartı seçtim. Bütçeyi biraz aştığım için ucuz klavye-mouse seti seçtim, değiştirebilirsin.
Sistemin yanına bir de işlemci soğutucusu alsan iyi olur. Cooler Master T2 Mini olabilir.

Adsız.jpg

Alttaki sistemle dediğin oyunları çok uzun yıllar yüksek ayarlarda rahat oynarsın. Şu an her oyunu Ultra'da kaldırabilecek kapasiteye sahip bir ekran kartı seçtim. Bütçeyi biraz aştığım için ucuz klavye-mouse seti seçtim, değiştirebilirsin.
Sistemin yanına bir de işlemci soğutucusu alsan iyi olur. Cooler Master T2 Mini olabilir.

Eki Görüntüle 38191
İşlemciyi ıntel pentium g3258 yapsak technopat 'ın videolarında gördüm ıntel core i5 i geçiyor overlock yapınca bende overlock yapacağım zaten Oradan kalan 100 tl ile kasayı zalman z3 plus (o kasaya hayranım) güç kaynağını da Cooler Master RS-600 B yapsam olur mu? Klavye ve mouse u özellikle sordum çünkü klavyenin aynı anda en az 5 tuşa basması gerekiyor ama ben klavyelerden anlamıyorum 40-50 tl ye önerebilir misiniz?

Son düzenleme:
İşlemciyi ıntel pentium g3258 yapsak technopat 'ın videolarında gördüm ıntel core i5 i geçiyor overlock yapınca bende overlock yapacağım zaten Oradan kalan 100 tl ile kasayı zalman z3 plus (o kasaya hayranım) güç kaynağını da Cooler Master RS-600 B yapsam olur mu? Klavye ve mouse u özellikle sordum çünkü klavyenin aynı anda en az 5 tuşa basması gerekiyor ama ben klavyelerden anlamıyorum 40-50 tl ye önerebilir misiniz?

Ben G3258'e çok sıcak bakmıyorum aslında. Performans olarak rakamlarda OC ile i5'i geçebilir ama bu işlemcinin çift çekirdekli olduğunu unutmayalım. Yani herşey GHz değerinde bitmiyor. Bazı oyunlarda çift çekirdekli işlemcilerde sıkıntı çıkıyor. Şu an bu sıkıntı satış hilesi olarak gözükse de ilerde işlemciyi yüksek kullanan oyunlarda sıkıntı çıkarabilir diye düşünüyorum.
FX 6300, 6 çekirdekli bir işlemcidir ve OC yapılabilir. Bu işlemciyi de OC yaparsanız iyi değerlere ulaşabilirsiniz. Tabi ki çok çekirdek daha iyi diye bir şey yoktur ama 2 çekirdek de ilerisi için yetersiz kalabilir.
Açıkçası tam emin değilim hangisinin daha iyi olacağı konusunda.

Kasa olarak Zalman Z3 Plus tercih edilebilir.

Klavye olarak A4 Tech - Logitech - Microsoft markalarından birinin ürününü seçersen kolay kolay pişman olmazsın. Mağazada deneme şansın varsa ona göre seç derim. Sakın Everest gibi markalara bulaşma.

Ben G3258'e çok sıcak bakmıyorum aslında. Performans olarak rakamlarda OC ile i5'i geçebilir ama bu işlemcinin çift çekirdekli olduğunu unutmayalım. Yani herşey GHz değerinde bitmiyor. Bazı oyunlarda çift çekirdekli işlemcilerde sıkıntı çıkıyor. Şu an bu sıkıntı satış hilesi olarak gözükse de ilerde işlemciyi yüksek kullanan oyunlarda sıkıntı çıkarabilir diye düşünüyorum.
FX 6300, 6 çekirdekli bir işlemcidir ve OC yapılabilir. Bu işlemciyi de OC yaparsanız iyi değerlere ulaşabilirsiniz. Tabi ki çok çekirdek daha iyi diye bir şey yoktur ama 2 çekirdek de ilerisi için yetersiz kalabilir.
Açıkçası tam emin değilim hangisinin daha iyi olacağı konusunda.

Kasa olarak Zalman Z3 Plus tercih edilebilir.

Klavye olarak A4 Tech - Logitech - Microsoft markalarından birinin ürününü seçersen kolay kolay pişman olmazsın. Mağazada deneme şansın varsa ona göre seç derim. Sakın Everest gibi markalara bulaşma.
Bir arkadaşım bana harddisk hediye etti yani sisteme harddisk dahil olmayacak ben şöyle bir şey topladım sizce nasıl

Dosya Ekleri

• Screenshot_2014-12-24-16-53-25.jpg
    Screenshot_2014-12-24-16-53-25.jpg
    72,5 KB · Görüntüleme: 344
  • Screenshot_2014-12-24-16-53-45.jpg
    Screenshot_2014-12-24-16-53-45.jpg
    87,6 KB · Görüntüleme: 356
  • Screenshot_2014-12-24-16-53-52.jpg
    Screenshot_2014-12-24-16-53-52.jpg
    72,4 KB · Görüntüleme: 329
İşlemciyle R9 290 darboğaz yapar. En az FX 6300 almalısın. FX 6300'le de darboğaz yapma ihtimali var ama OC yaparsan problem olmayabilir. 600 watt'ın da yeterli olmama ihtimali var.

R9 290 zaten artık o fiyata stokta yok. R9 280X ve FX 6300 alabilirsin. O zaman darboğaz ve güç kaynağı yeterliliği şüphesi olmaz.

Bunlar dışında sistem güzel.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı